ggg ggg ggg ggg

Zaśpiewali i zatańczyli na chwałę Niepodległej

Koncert „Na chwałę Niepodległej”, który na serockim rynku odbył się 25 sierpnia 2018 roku, był jednym z głównych przedsięwzięć organizowanych w Serocku w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się uroczystym Polonezem zatańczonym przez mieszkańców i sympatyków gminy Serock, w towarzystwie członków wieliszewskiego Zespołu Tańca Ludowego „Promyki”. Do prowadzonego przez Pana Dariusza Skrzydlewskiego tańca stanęli i dorośli i dzieci, pięknie odziani w stroje ludowe, galowe – zjawiskowe.

Tomasz Stockinger – prowadzący przedsięwzięcie – zaprosił gości do obejrzenia krótkiego spotu, w którym dorośli, młodzież i dzieci z Serocka opowiedzieli czym dla nich jest niepodległość. W programie słowno-muzycznym znalazły się wiersze i fragmenty literackie o miłości do Ojczyzny i tęsknocie za nią, piosenki wojenne i patriotyczne – wykonane przez Chór „Cantores Adalberti” oraz Annę Osmakowicz – Vocal Studio.

Głównym punktem tego niepodległościowego wieczoru był koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który oprócz patriotycznych nut, pełnych patosu i artystycznych uniesień, zaprezentował również utwory rozrywkowe. Publiczność zgromadzona na serockim rynku z wielkim aplauzem przyjęła to widowisko muzyczne, doceniając jego wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie w stworzenie niepowtarzalnego klimatu pełnego wdzięczności dla Wolnej Ojczyzny.

Dziękujemy Państwu za obecność na Koncercie, wspólny taniec i śpiewanie. Jesteśmy wdzięczni za Wasze uczestnictwo w niepodległościowych przedsięwzięciach i cieszymy się, że możemy razem świętować tę piękną, polską, rocznicę.

Gospodarzami i organizatorami sobotniego koncertu byli: Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Artur Borkowski, Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa Renata Mulik oraz Komendant Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu Ireneusz Fura.

Serockie wydarzenia niepodległościowe objęte zostały honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

/Info/

2 588 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejna kadencja dla Grzegorza Nowosielskiego ?

Piąty raz wystartuje obecny burmistrz w wyborach samorządowych i stanie do walki z kilkoma kandydatami. Nie zniechęciło to jednak naszego...

Zamknij