ggg ggg

Zaśpiewali dla Niepodległej

Punktem kończącym Gminne Obchody Narodowego święta Niepodległości w gminie Brańszczyk był Gminny Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej „Zaśpiewaj dla Niepodległej”, który odbył się 15 listopada br w Sali OSP w Brańszczyku. Łącznie zaprezentowano
26 utworów w 3 kategoriach wiekowych z podziałem na występy zespołów i solistów.

Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania w żadnej kategorii.
Wyniki prezentują się następująco:
Kategoria I uczniowie klas 0-II Soliści
I miejsce Amelia Sulich – „Rozkwitały pąki białych róż” Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku.
II miejsce Michalina Deluga – „Przybyli ułani pod okienko” Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku.
III miejsce Nina Zając „Dzień dobry biały ptaku” Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie.
Kategoria I uczniowie klas 0-II Zespoły
I miejsce Lena Ponichtera, Karol Szredziński, Aleksander Seroka, Miłosz Ponichtera „Pałacyk Michla” Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie.
II miejsce Adam Rogalski, Julian Kosiński, Aleksander Rybak, Kacper Wiśniewski „Tylko jeden taki jest” Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku.
III miejsce Lena Łapińska, Aniela Zdziarstek „Nasza Najpiękniejsza” Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance.
Kategoria II uczniowie kl. III-V Soliści
I miejsce Hanna Wawrzyniak „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance.
II miejsce Sonia Kurowska „Dzień dobry biały ptaku” Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku.
III miejsce Gabriela Rosińska „Póki Polska żyje w nas” Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku.
Kategoria II uczniowie kl. III-V Zespoły
I miejsce Amelia Gałka, Weronika Głowacka, Amelia Kamińska „Piechota” Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie.
II miejsce Klaudia Kołodziejczyk, Kacper Uchal „Piosenka małego patrioty” Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance
III miejsce Nela Sarbiewska, Zuzanna Bloch, Gabriela Składanek, Karolina Wdowiak „Polska flaga” Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance
Kategoria III Soliści
I miejsce Gabriela Teofilak „Wspomnienie” Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Leśnej Placówki AK „Mrowisko” w Knurowcu.
II miejsce Oliwia Kulesza „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” Szkoła Podstawowa im. Papieża
Jana Pawła II w Nowych Budach.
Kategoria III Zespoły
I miejsce Gabriela Zdziarstek Kornelia Żabik
„W listopadzie” Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance
II miejsce Lena Budnicka, Paulina Kuczyńska Karol Łapiński, Paweł Marszał „Szary mundur” Szkoła Podstawowa im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance
III miejsce Wiktoria Urbaniak, Zuzanna Urbaniak „To jest mój dom” Szkoła Podstawowa
im. Piotra Kulasińskiego w Trzciance
Konkurs został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Brańszczyku. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, a osoby które zajęły wyżej wymienione miejsca nagrody oraz dyplomy, które wręczyli: Dyrektor GCKSiT p. Dorota Socik oraz wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski.
Dziękujemy uczestnikom i zachęcamy do wzięcia udziału za rok
/GCKSiT w Brańszczyku/

380 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czas wytężonej pracy i wielu zrealizowanych inwestycji

Starosta Wołomiński Adam Lubiak podsumował cztery lata swojej kadencji – Jestem bardzo zadowolony, jeśli chodzi o minione cztery lata mojej...

Zamknij