ggg ggg ggg ggg

Zapraszamy na weekendowe rejsy katamaranami!

Od 6 czerwca do 6 września mieszkańcy gmin: Serock, Dąbrówka, Radzymin i Somianka oraz turyści ponownie mogą skorzystać z cieszących się ogromną popularnością w poprzednim sezonie, weekendowych rejsów katamaranami: Albatros 1 i Albatros 2.

Rejsy pasażerskie będą odbywać się we wszystkie soboty, niedziele i święta, trzy razy dziennie w godzinach od 9:30 – 17:30.
Katamarany Albatros 1 i Albatros 2 – to jednostki dostosowane do obsługi lokalnego ruchu turystycznego, związanego z przeprawą osób i rowerów na płytkim szlaku żeglownym dolnego Bugu i Narwi w obszarze Jeziora Zegrzyńskiego.
Te małe statki płaskodenne, kursujące wg harmonogramu, zabierają do 12 pasażerów oraz ich rowery. Pełnią także rolę Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej. Rejsy katamaranami umożliwiają dotarcie z Serocka drogą wodną do położonej na przeciwległym brzegu Narwi wsi Cupel oraz do leżących nad Bugiem miejscowości: Kania Polska, Popowo, Arciechów i Kuligów.
Miejscowości te łączy sieć szlaków i ścieżek rowerowych, które prowadzą do lokalnych atrakcji kulturowych, przyrodniczych i turystycznych.
Opłatę dobrowolną – 5 zł od osoby (płatność kartą) wnosi się wyłącznie u kapitana jednostki, bezpośrednio przed rejsem (na cele działań statutowych armatora – Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego z siedzibą w Serocku).
Kontakt do kapitana katamaranu ALBATROS 1 (rzeka Narew) – tel. 609 511 417.
Kontakt do kapitana katamaranu ALBATROS 2 (rzeka Bug) – tel. 609 511 418.
Ponadto, można również skorzystać z dofinansowanych przez Spółkę Serockie Inwestycje Samorządowe Sp. z o.o., weekendowych, rekreacyjnych rejsów turystycznych po Zalewie Zegrzyńskim statkiem Albatros. (Jednostki będą wyruszały w rejsy z serockiego molo przy plaży miejskiej, w soboty, niedziele i święta).
Statek Albatros – wypływa z serockiego molo w 45 minutowe rejsy rekreacyjne po Jeziorze Zegrzyńskim. W soboty, niedziele i święta wykonuje trzy rejsy o godz.: 11:00, 12:00, 13:00.
Bilety można kupić wyłącznie u kapitana jednostki bezpośrednio przed rejsem – za gotówkę! (odpowiednio w kwotach: 15 zł – osoby dorosłe; 10 zł – seniorzy, dzieci i młodzież do lat 18 . Dla posiadaczy Karty Serocczanina: 10 zł – wszystkie osoby bez względu na wiek; 25 zł bilet rodzinny od 3-5 osób). Armatorem statku Albatros jest Żegluga Mazowiecka Sp. z o.o. z siedzibą w Serocku. (Telefon do kapitana jednostki – 798 795 266).
Wszystkie rejsy będą realizowane zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami i zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii Covid – 19.

/opr. KW/

1 630 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Realizacja dwóch bezkolizyjnych przejazdów kolejowych w Kobyłce nie jest zagrożona

W ubiegły czwartek, 4 czerwca burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć wraz z wiceburmistrzem Ząbek Kamilem Kowaleczko wzięła udział w spotkaniu z...

Zamknij