ggg ggg ggg ggg

„Zapominajka” ponadczasowa

„Stary Młyn” w Zarębach Kościelnych 23 listopada 2019 rozbrzmiewał muzyką, gorącymi życzeniami i gromkim śmiechem. Obchodziliśmy 10- tą rocznicę Zespołu Ludowego „Zapominajka” z Zarąb Kościelnych prowadzonego przez Panią Gabrielę Rojek.

Skład zespołu stanowią fantastyczne, żywiołowe, dojrzałe kobiety, które swoją energią, aktywnością, radością życia i śpiewem umilają i uatrakcyjniają codzienność nie tylko społeczności lokalnej, ale również całego powiatu. Występują na różnego rodzaju przeglądach pieśni ludowych, koncertach, festynach. Uświetniają swoją artystyczną działalnością liczne imprezy okolicznościowe.
Jubilaci przyjęli gości wspaniałym poczęstunkiem zarówno dla duszy – stanowiącym występ Zespołu – jak i dla ciała – przepysznym staropolskim posiłkiem.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się członkowie Klubu Seniora z Andrzejewa, Zespołu Ludowego „Kwiaty Polskie” oraz członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Kępiste Borowe.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Urszula Wołosiewicz, Sekretarz Gminy Jadwiga Mikołajczyk, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Zarębach Kościelnych Andrzej Raźniak.
„Kwiaty Polskie” oraz Seniorzy zaprezentowali na cześć Jubilatów swoje repertuary przy akompaniamencie akordeonu Pana Waldemara Chojnowskiego.
Zespół ludowy „Zapominajka” swoją pracą i zaangażowaniem wniósł znaczący wkład w kulturę i tradycję regionu. W połowie września bieżącego roku członkinie „Zapominajki” zarejestrowały Koło Gospodyń Wiejskich w Zarębach Kościelnych.
Na swoim koncie mają już pierwsze sukcesy. Wystąpiły do Funduszu Składkowego Społecznego Ubezpieczenia Rolników i w ramach otwartego konkursu „Wsparcie działań na rzecz rolników i członków ich rodzin w obszarze polityki społecznej, zdrowotnej i edukacyjnej” otrzymały dofinansowanie na zadania w dziedzinie ochrony i promocji zdrowia, które mają zrealizować do końca roku.
W dowód uznania i wdzięczności za udział w życiu kulturalnym, artystycznym i społecznym Gminy otrzymały pamiątkowy grawerton, kwiaty oraz drobne upominki. Przesyłamy „Zapominajce” serdeczne gratulacje i podziękowania wraz z życzeniami dalszych sukcesów.
/Info UG/

1 977 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zakończenie modernizacji boiska sportowego w Andrzejewie

W listopadzie 2019 r. nastąpił odbiór końcowy robót dot. boiska sportowego znajdującego się przy Szkole Podstawowej w Andrzejewie przy ul....

Zamknij