ggg ggg

Zależy Ci na polskim rolnictwie? Spisz się sam!

Czy to kontrola? Jest się czego bać? Czy urzędnik będzie sprawdzać Twój majątek? NIE, NIE i jeszcze raz NIE! Spis rolny jest organizowany co 10 lat po to,żeby poznać polskie rolnictwo i je wspierać. Badanie trwa od 1 września do 30 listopada.

Tegoroczna edycja spisu rolnego będzie wyjątkowa, bo prowadzona w warunkach epidemii. Nie masz jednak absolutnie żadnych powodów do obaw – swoje gospodarstwo rolne możesz spisać SAMODZIELNIE w bezpiecznym domowym zaciszu.

To proste! Spisz się przez Internet!

Spis jest OBOWIĄZKOWY dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego w Polsce. Nie trzeba się jednak nigdzie zgłaszać, ani czekać na telefon od rachmistrza. Należy wejść na stronę internetową https://spisrolny.gov.pl/ i skorzystać z dostępnej tam aplikacji spisowej.

Formularz jest aktywny przez 14 dni od pierwszego logowania. Dane potrzebne do logowania są zamieszczone w liście Prezesa GUS wysłanym jeszcze przed rozpoczęciem spisu do wszystkich użytkowników gospodarstw rolnych w kraju.

Nie czekaj na rachmistrza i spisz się jak najszybciej! Aplikacja będzie działać 7 DNI W TYGODNIU, 24 GODZINY NA DOBĘ, TYLKO DO KOŃCA LISTOPADA!

Nie masz komputera i Internetu? Nie szkodzi! Masz do wyboru dwie opcje. Pierwsza to wizyta w Gminnym Punkcie Spisowym. Takie Punkty działają w każdym urzędzie miasta lub gminy na Mazowszu i w całej Polsce.
Oprócz połączonego z siecią komputera możesz liczyć na wsparcie przeszkolonego w tym celu urzędnika.
Druga opcja to telefon. Wystarczy zadzwonić na INFOLINIĘ SPISOWĄ pod numer 22 279 99 99 w. 1 i zgłosić chęć spisania gospodarstwa. Spis przez telefon będzie dostępny codziennie – również w soboty i niedziele
– w godzinach 8:00 – 20:00.

Nikt nie sprawdza majątku ani zarobków!

Formularz spisowy zawiera pytania o składowe elementy gospodarstwa rolnego, ale wyłącznie w ujęciu PROCENTOWYM I BEZ WSKAZYWANIA WARTOŚCI.
W spisie nie ma też pytań o wysokość zarobków czy przychodów.

Nikomu nic do Twoich danych!

Wszystkie informacje dotyczące gospodarstwa rolnego zebrane podczas spisu są objęte tajemnicą statystyczną. Oznacza to, że nie będą udostępniane ŻADNYM PODMIOTOM ZEWNĘTRZNYM – innym urzędom,
firmom, zagranicznym korporacjom czy nawet Policji, prokuraturze i sądom! Gwarantuje to ustawa o statystyce publicznej!

Rolniku, to Ty najbardziej skorzystasz!
Dzięki uzyskanym podczas spisu rolnego informacjom lokalne, regionalne i krajowe instytucje będą wiedziały, jak pomagać rolnikom, wspierać społeczności wiejskie i podejmować skuteczne decyzje zapewniające bezpieczeństwo żywnościowe. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa.

940 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pułtusk uczcił Dzień Podziemnego Państwa Polskiego – 27 września

W Dniu Podziemnego Państwa Polskiego, 27 września, w Pułtusku na I cmentarzu przed mogiłą żołnierzy Armii Krajowej odbyła się uroczystość...

Zamknij