ggg ggg ggg

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

W dniu 26 czerwca 2020 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 we wszystkich Szkołach Podstawowych z terenu naszej gminy:

dav

– w Szkole Podstawowej w Andrzejewie
– w Szkole Podstawowej w Ołdakach – Polonii
– w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce
Najmłodsi absolwenci – przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Andrzejewie – świętowali ten dzień w czwartek 25 czerwca.
Rok szkolny 2019/2020 był rokiem wyjątkowym dla uczniów, gdyż ze względu na pandemię koronawirusa od marca uczyli się oni w domach w systemie nauczania zdalnego.
Z tego powodu też nie odbyły się tradycyjne wspólne dla wszystkich uczniów uroczyste akademie i wręczenie świadectw na forum szkoły. Dyrektorzy szkół zorganizowali zakończenie roku w taki sposób, że w szkołach pojawiała się mała grupa uczniów.
We wszystkich szkołach na zakończeniu obecna była Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera oraz Sekretarz Gminy Robert Rosiak. Pani Wójt w swoich przemówieniach podkreśliła fakt, iż był to nietypowy rok szkolny związany z pandemią COVID-19. Podziękowała za ciężką pracę uczniom i nauczycielom. Podkreśliła fakt przydatności dzienników elektronicznych działających we wszystkich szkołach. Na koniec złożyła wszystkim życzenia udanych i spokojnych wakacji.

dav

Stypendia dla najlepszych uczniów

„Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski” . … (Benjamin Franklin)

W myśl tych słów Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera przyznała stypendia dla uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce i sukcesy w konkursach przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020 w postaci jednorazowej wypłaty środków finansowych.

Stypendia otrzymały 3 uczennice:
– Julia Wujkowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce, która uzyskała średnią ocen 5,58 – najwyższa średnia w całej szkole,
– Aniela Sutkowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Andrzejewie, która uzyskała średnią ocen 5,83 – najwyższa średnia w całej szkole,
– Weronika Pieńkowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii, która uzyskała średnią ocen 5,88 – najwyższa średnia w całej szkole.
Uczennice biorą bardzo aktywny udział w życiu szkoły, odnoszą sukcesy w różnorodnych konkursach.

Stypendia zostały wręczone uroczyście w czasie zakończenia roku szkolnego.

/Gmina Andrzejewo/

135 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste podpisanie i wręczenie umów o udzielenie dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego

W czwartek, 25 czerwca 2020 roku w Urzędzie Gminy w Małkini Górnej odbyło się uroczyste podpisanie i wręczenie umów o...

Zamknij