ggg

Zakończenie inwestycji „Budowa budynku rekreacyjnego w miejscowości Zgleczewo Panieńskie”

Z końcem października 2023 roku została ukończona inwestycja „Budowa budynku rekreacyjnego w miejscowości Zgleczewo Panieńskie”. Wartość inwestycji wyniosła 178 255,87 zł w tym 142 604,70 zł to środki własne budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu wsparcia „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych 2023”
oraz 35 651,17 zł środki z funduszu sołectwa Zgleczewo Panieńskie
i Zgleczewo Szlacheckie.

Budynek został wybudowany w stanie surowym w 2021 roku na placu wiejskim położonym w uroczym miejscu na wysokim brzegu rzeki Bug w obszarze Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Spełniło się marzenie mieszkańców Zgleczewa o posiadaniu własnej, małej świetlicy. Mieszkańcy Zgleczewa założyli we wrześniu tego roku Koło Gospodyń Wiejskich „Zgleczewiacy” i otrzymali z ARiMR dotację 9 000 zł którą przeznaczą na doposażenie świetlicy w stoły i krzesła oraz inne potrzebne sprzęty, które uzyskają z różnego typu dotacji w następnych latach. Budynek świetlicy z pewnością przyczyni się do integracji i poprawy warunków życia mieszkańców wsi Zgleczewo Panieńskie i Zgleczewo Szlacheckie.

/Info UG Zaręby Kościelne/

131 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

Tegoroczne uroczystości 11 listopada 2023 r. w Ostrowi Mazowieckiej miały charakter obchodów wspólnych, zorganizowanych przez samorządy powiatowo-miejsko-gminny. Uroczyste obchody Narodowego...

Zamknij