ggg

ZACZĘŁO SIĘ OD PĘKNIĘTEJ SZYBY. POLICYJNY POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ

Za nic miał bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego oraz wyrok sądu. 28-latek ponownie zdecydował się kierować samochodem na podwójnym gazie. Mieszkaniec gminy Wyszków został zatrzymany po policyjnym pościgu, a przy nim znaleziono narkotyki. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia oraz dotkliwa kara finansowa.

We wtorek po godz. 20 policjanci wyszkowskiego wydziału ruchu drogowego w trakcie patrolu w Lucynowie zauważyli volkswagena, który miał rozbitą szybę czołową. Mundurowi postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz wydali wyraźny sygnał do zatrzymania. Wtedy kierujący osobówką zaczął gwałtownie przyśpieszać w kierunku kościoła, gdzie skręcił na drogę szutrową i kontynuował ucieczkę. Kierowca nie stosował się do znaków i sygnałów, wymuszał pierwszeństwa przejazdu na pojazdach, które poruszały się drodze.

Dalej pościg kontynuowany był ul. Kochanowskiego w kierunku Lucynowa Dużego oraz wąską drogą leśną, gdzie pirat drogowy wymusił na jadącym z naprzeciwka kierowcy gwałtowny zjazd z drogi. Uciekinier w trakcie pościgu wielostronnie starał się uniemożliwić jego zatrzymanie oraz swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, w tym także pieszych. Dzięki profesjonalnym działaniom pościgowym funkcjonariusze wykorzystali odpowiedni moment i przerwali dalszą  szaleńcza ucieczkę volkswagena.

Policjanci podbiegli do auta i obezwładnili mężczyznę, aby udaremnić  kolejną próbę ucieczki. Skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się być 28-letni mieszkaniec gminy Wyszków, od którego mundurowi od razu wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu.  Szybko wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że na początku tego roku sąd orzekł wobec pirata drogowego zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, gdyż już wcześniej zdecydował się na jazdę na podwójnym gazie. Dodatkowo w trakcie przeszukania odzieży, funkcjonariusze znaleźli przy 28-latku narkotyki. W związku z powyższym uciekinierowi została pobrana krew do badań w celu sprawdzenia czy nie kierował on pod wpływem środków odurzających.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W czwartek po południu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego sądowego zakazu, a także zarzut posiadania środków odurzających oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa 28-latkowi grozi do 5 lat więzienia, dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a także dotkliwa kara finansowa.  Mieszkaniec naszego powiatu przyznał się do zarzucanych mu czynów. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Autor: kom. Damian Wroczyński

611 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij