ggg ggg

Zabrodzie idzie ku przyszłości…

19 stycznia 2017 r. podczas XXIX sesji Rady Gminy Zabrodzie radni jednogłośnie przyjęli uchwałę dotyczącą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

 

DSCF2757

 

8 lat trwało przygotowywanie projektu i uchwalanie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zabrodzie. Ostanie pół roku trwały intensywne prace nad projektem ze strony władz samorządu i projektantów. Wielomiesięczne procedury, konsultacje musiały zostać powtórzone w wyniku przegłosowania i przyjęcia przez radnych jednego z wniosków w roku ubiegłym. Ponowne wyłożenie projektu dla terenu, którego dotyczył ten wniosek oraz konsultacje swoje zakończenie znalazły w możliwości przedstawienia kolejny raz projektu studium w miniony czwartek, 19 stycznia. Podczas sesji Rady Gminy powtórzono w wersji skróconej wcześniej przedstawiane uwagi do projektu studium. Jak apelował wójt gminy Tadeusz Michalik: „Spróbujmy nasze studium wreszcie uchwalić!”. Jak wspominał w trakcie ostatnich konsultacji były wnioski i uwagi. Dość dużą część udało się uwzględnić. Niestety, była część niezasadnych, których nie można było wziąć pod uwagę. Prosił radnych, aby pochylili się nad przedstawionymi uwagami odpowiedzialne i z troską i powagą. „Bez studium nasza gmina stoi w miejscu i za bardzo rozwijać się nie może” – tłumaczył wójt.
Podczas sesji na wiele z uwag ponownie przedstawianych głosowano jednomyślnie, kilka przy 2 – 3 głosach wstrzymujących się. Dzięki przyjęciu tej uchwały nastąpiło uchylenie uchwały Nr XXXIX/180/2006 Rady Gminy w Zabrodziu z dnia 31.08.2016 r. Gmina Zabrodzie ma jednomyślnie uchwalone studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Zabrodzie.
Jak stwierdził wójt Zabrodzia Tadeusz Michalik „Jest to nasza uchwała podjęta jednogłośnie i świadomie.”
Podziękował radnym za zrozumienie i współpracę, a mieszkańcom za zrozumienie i uwagi.
„Wydaje się, że przed nasza gminą otworzyła się nowa era naszej działalności. Studium było nam bardzo potrzebne… Jest to pierwszy krok służący rozwojowi naszej gminy”.
Z kolei przewodniczący Rady Gminy Janusz Marian Pakuła stwierdził krótko: „Tą uchwałą poczyniliśmy krok do przodu”.
W dalszym etapie przed radnymi będą prace i uchwały nad planem zagospodarowania przestrzennego gminy.
/J.Cz./

991 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolonie dla młodzieży z Ukrainy w Pałacu Łochów

W niedzielę, 15 stycznia 2017 roku w Pałacu w Łochowie rozpoczął się drugi etap kolonii dla grupy młodzieży z Ukrainy,...

Zamknij