ggg
ggg ggg

Ząbkowski III Bal Charytatywny za nami

W sobotę, 16 lutego w hotelu Mansor w Ząbkach odbył się III Bal Charytatywny zorganizowany przez Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach Sp. z o.o. pod patronatem burmistrz miasta Małgorzaty Zyśk.

Tradycyjnie już dochody z balu zostaną przekazane na rzecz podopiecznych ząbkowskich świetlic środowiskowych. Podczas balu licytowano przedmioty wykonane przez dzieci ze świetlic środowiskowych, a także podarowane przez księgarnię „Orla” w Ząbkach, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach, fotografa Bogdana Śladowskiego i tradycyjnie burmistrz miasta. W trakcie balu poznaliśmy także cztery ząbkowskie firmy nominowane do tytułu Ambasadora Ząbek 2018 wytypowane przez mieszkańców, nominowane przez Kapitułę, cieszące się uznaniem i rozpoznawalnością.

Bal rozpoczął się pokazem tanecznym Juli Krupy i Bartosza Brodackiego, mieszkańców miasta ze studia tańca WOLF, następnie zaprezentowała się Orkiestra Dęta Miasta Ząbki pod batutą Barbary Hijewskiej. Zaraz potem na scenie pojawiła się konferansjerka Ewa Tułacz witając przybyłych gości: Pana Piotra Uścińskiego – posła na Sejm RP, Pana Roberta Perkowskiego – przewodniczącego Rady Powiatu Wołomińskiego, Pana Dariusza Korzenia – komendanta Policji w Ząbkach, mecenasów wydarzenia: Pana Mariusza Ryciaka – prezesa Miejskiego Centrum Sportu w Ząbkach i Pana Janusza Czarnogórskiego – prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach, a także gospodarzy miasta Panią Małgorzatę Zyśk – burmistrz Ząbek i Pana Wojciecha Guta – zastępcę burmistrza, a także przedstawicieli nominowanych firm oraz wszystkich uczestników balu.

Część oficjalną balu rozpoczęła burmistrz Małgorzata Zyśk, która przybliżyła wszystkim ideę jego organizacji. Na scenę został zaproszony także Robert Perkowski, który z rąk pani burmistrz Małgorzaty Zyśk i zastępcy burmistrza Wojciecha Guta otrzymał statuetkę „PRZYJACIEL podopiecznych ząbkowskich świetlic środowiskowych” za zainicjowanie akcji w mieście. Następnie rozpoczęła się ceremonia wręczania statuetek Ambasadorom Ząbek 2018, którymi zostali:
Hurtownia REAL Janusz Krajewski, nagrodę odebrał Janusz Krajewski właściciel hurtowni wraz z małżonką,
Firma FAIR PLAY PLUS Marek Krzemieniewski, nagrodę odebrał Marek Krzemieniewski, prezes zarządu,
Drukarnia Benedysiuk, nagrodę odebrał Sebastian Benedysiuk ,
Praska Giełda Spożywcza S.A., nagrodę odebrała Agnieszka Mostowska, prezes zarządu.
Najważniejszym punktem balu były licytacje. Zanim się jednak rozpoczęły wcześniej odbyła się projekcja filmu ukazująca pracę i osiągnięcia świetlic środowiskowych.
Na aukcyjnym stole znalazło się trzydzieści przedmiotów, wśród nich m.in. obrazy malowane na jedwabiu, ozdabiane metodą decoupage, drewniane cudeńka – pudełeczko na karteczki, szkatułka na różnorodności czy też pudełko na chusteczki, pióro burmistrz, fotografie wykonane przez Bogdana Śladowskiego, zestaw karafka i 6 szklanek z logo ząbkowskiej wody „Drewniczanka” oraz obraz ufundowany przez księgarnię Orla. Łącznie za przedmioty z aukcji zebrano kwotę 12 750 zł.
Niezależnie od licytacji przez cały czas trwania balu na eksponowanym miejscu stała specjalna urna, do której można było wrzucać dodatkowe środki wspierające cel uroczystości honorowane cegiełką, którą wręczała hostessa.
Podczas balu wystąpili: Stevie Wonder, Mariusz Totoszko oraz Spiccato Quartet.
Podczas III edycji Balu Charytatywnego zebrano 24 450 złotych. Na tę kwotę składały się: 12 750 zł z licytacji, 9 600 zł z biletów oraz 2 100 zł z cegiełek.
Zebrane środki zostaną podzielone na dwie świetlice środowiskowe, z których każda otrzymała czek na kwotę 12 225 zł. Wręczenie czeków kierownikom świetlic: Elżbiecie Klimkiewicz śś „Harcówka” i Justynie Fijałkowskiej śś ”Schowek” odbędzie w późniejszym terminie.
W imieniu podopiecznych ząbkowskich świetlic środowiskowych składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli finansowo tegoroczny Bal.

/Info; fot. Bogdan Śladowski/

1 377 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozśpiewane obchody 100. Rocznicy Przywrócenia Praw Miejskich

17 lutego 2019 r. w WOK ,,Hutnik” w ramach obchodów 100-lecia Przywrócenia Praw Miejskich Wyszkowowi odbył się koncert z okresu...

Zamknij