ggg

Ząbki wyróżnione w Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego!

Miasto Ząbki zostało wyróżnione, zyskując I miejsce w kategorii Lider Powiatowy oraz III miejsce w kategorii Lider Miejski, Rankingu Gmin Województwa Mazowieckiego.

Wyróżnienie wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w ubiegły czwartek, 24 listopada w Warszawie.
Ranking Gmin jest inicjatywą realizowaną przez regionalne Ośrodki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej
im. Jerzego Regulskiego.
Podstawą stworzenia rankingu była analiza danych dotyczących szesnastu wskaźników, obejmujących sfery: gospodarczą, społeczną, środowiskową i przestrzenną, a więc decydujące o zrównoważonym rozwoju danej jednostki samorządu. Pod uwagę brane były m.in. dochody budżetu gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca w latach 2019–2021, ale też wskaźnik zadłużenia, wydatki na oświatę, kulturę, ochronę powietrza i klimatu. Istotne były też: saldo migracji mieszkańców, przyrost naturalny, wyniki egzaminu ósmoklasisty, czy procent powierzchni gminy objęty MPZP.
Ranking ma na celu wyłonienie oraz promowanie gmin, które w znacznym stopniu wyróżniają się i rozwijają w obszarach społecznych oraz gospodarczych.
Jest to wydarzenie coroczne, niekomercyjne organizowane przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze oraz Urząd Statystyczny w Warszawie, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.
W tegorocznym rankingu Miasto Ząbki zostało wyróżnione uzyskując I miejsce w kategorii Lider Powiatowy oraz III miejsce w kategorii Lider Miejski. Gratulujemy!

/K.W.; I.P./

352 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radzymińska Seniorada 2022

W sobotę, 19 listopada w hali widowiskowo-sportowej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu, odbyła się Seniorada 2022 z udziałem prawie pół...

Zamknij