ggg ggg ggg ggg

„Ząbki dzieciom Ukrainy”

W ubiegły piątek, 4 marca społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Ząbkach zaprosiła mieszkańców miasta na wzruszający Koncert Charytatywny „Ząbki dzieciom Ukrainy”, podczas którego odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz ukraińskich dzieci i rodzin przebywających obecnie w Ząbkach.

To było niezwykle wzruszające wydarzenie, za które całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 6 w Ząbkach należą się słowa najwyższego uznania.
W trakcie ubiegłopiątkowego koncertu „Ząbki dzieciom Ukrainy”, zorganizowanego z inicjatywy nauczyciela muzyki, p. Artura Maciejewskiego przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczestnicy programów telewizyjnych „The Voice od Poland” i „The Voice Senior”, nasi lokalni artyści The Voice of Powiat, a także ukraińskie zespoły wokalne: Margarita Udovichenko, Kukawica, Korinnia, zespół muzyki ludowej „Malwa Band”.


Na szczególne słowa uznania zasłużyli utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, którzy zaprezentowali m.in. symboliczny taniec z szarfami w ukraińskich barwach narodowych. Trudno było ukryć wzruszenie. – Przepiękny i chwytający za serce występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ząbkach – oceniła burmistrz Małgorzata Zyśk.
Koncert „Ząbki dzieciom Ukrainy” to wyjątkowa inicjatywa, która może być wzorem do naśladowania dla innych placówek, instytucji i szkół w naszym regionie. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniędzy dla dzieci i rodzin z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy, które zmuszone do opuszczenia swojego kraju, znalazły schronienie w Ząbkach. Społeczność SP nr 6 pragnie, aby ukraińskie dzieci mogły jak najszybciej zacząć uczęszczać do naszej szkoły, czuć się w niej bezpiecznie, cieszyć się nauką i dzieciństwem. Pieniądze zebrane podczas koncertu przeznaczone zostaną na zakup plecaków szkolnych, zeszytów, kredek, obiadów, pokrycia kosztów wycieczek szkolnych.
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i pomoc w zapełnieniu puszek.
Warto w tym miejscu podkreślić, że społeczność Szkoły Podstawowej nr 6 w Ząbkach od początku wojny stara się okazywać swoją solidarność z narodem ukraińskim.
Rada Rodziców szkoły utworzyła specjalną grupę na Facebooku, gdzie osoby potrzebujące pomocy: noclegu, ubrań, żywności, środków higienicznych itp. zamieszczają posty. (Zapraszamy wszystkich do dołączenia do grupy na FB „SP 6 Ząbki pomaga swoim uczniom”. Kto z Państwa może pomóc, proszony jest o bezpośredni kontakt przez Facebooka).
Ponadto przypominamy, że w szkole prowadzona jest miejska zbiórka darów na rzecz uchodźców z Ukrainy, przebywających w Ząbkach. (Wg informacji z poniedziałku, 6 marca br. najbardziej potrzebne artykuły to: olej, cukier, woda, mleko UHT, proszek do prania, kapsułki, płyny do prania dla niemowląt i dzieci, plastry, octenisept, leki przeciwgorączkowe, syropy przeciwgorączkowe oraz na kaszel dla dzieci, kapcie, papier toaletowy, ręczniki papierowe, garnki i patelnie (nowe). Liczymy na Państwa wsparcie i dziękujemy za każdy przejaw solidarności z Ukrainą!

/opr. KW/

620 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W hołdzie Niezłomnym – Żołnierzom Wyklętym

W niedzielę, 27 lutego z inicjatywy Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, już po raz dziesiąty odbyły się w Kobyłce uroczyste...

Zamknij