ggg ggg

Za nami słoneczne, muzyczne, taneczne i niezwykle udane XXIII DNI TŁUSZCZA!!!

W minioną sobotę i niedzielę 8-9 czerwca, teren targowiska miejskiego przy ul. Kielaka 1, zamienił się w arenę organizowanych już po raz dwudziesty trzeci Dni Tłuszcza. W tym roku atrakcji nie brakowało. Wiele działo się zarówno na scenie, jak i poza nią, a tłumnie uczestniczący w festynie mieszkańcy, bez względu na wiek mogli znaleźć coś interesującego dla siebie.

SONY DSC

Oficjalne otwarcie XXIII Dni Tłuszcza nastąpiło punktualnie o godz. 14:00 w obecności burmistrza Pawła Bednarczyka.
Pierwszym punktem pełnego atrakcji programu był VII Przegląd Piosenki Przedszkolnej, podczas którego wspaniale zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Gminy Tłuszcz. Przedszkolaki z poszczególnych placówek, pod opieką pań wychowawczyń dostarczyły publiczności wielu wzruszeń, a rodzicom i dziadkom powodów do dumy. Wszystkie piosenki, a nawet układy taneczne nagrodzone zostały zasłużonymi, gromkimi oklaskami, a młodzi artyści nagrodzeni zostali słodyczami i pamiątkowymi dyplomami.
Po występie przedszkolaków przyszedł czas na pierwszą odsłonę konkursu wiedzy o Gminie Tłuszcz, do udziału w którym zapraszano dwuosobowe drużyny (najchętniej dziecko wraz z opiekunem). Trzeba przyznać, że zawodnicy-ochotnicy prawidłowo odpowiadali na wszystkie pytania konferansjera, choć te nierzadko do najłatwiejszych nie należały.
W dalszej części programu, tłuszczańska scena pod halą targową obfitowała w koncerty i występy. Przed publicznością występowały kolejno: dzieci ze Studia Rekreacji ACTIVE, młodzież z sekcji tanecznych i wokalnych Centrum Kultury, Sportu i Rekracji oraz dzieciaki z Fitness Klubu „Energy Fitness”. Po występie najmłodszych artystów sceną zawładnęła nieco starsza młodzież: KGW „Kalinki”, Klub Seniora „Uśmiech Jesieni”, a także tancerze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Z koncertami wystąpiły: Chór Miejski „Lux Mea” oraz zespół „Jasieńki”.
Wszystkie występy udowodniły, że ziemia tłuszczańska może poszczycić się naprawdę utalentowanymi mieszkańcami.
W dalszej części festynu, w oczekiwaniu na gwiazdy wieczoru, dokonano ceremonii wręczenia nagród laureatom gminnych zawodów i konkursów.
Zwieńczenie pierwszego dnia obchodów XXIII Dni Tłuszcza stanowiły koncerty zespołów: Joker i Enjoy, po których przyszedł czas na zabawę taneczną.
W trakcie trwania festynu, na uczestników czekała moc atrakcji także poza sceną. Najmłodsi mogli wyszaleć się na dmuchańcach wesołego miasteczka, wziąć udział w wielu grach, zabawach i animacjach, a nieco starsi zapoznać z ofertą licznych stoisk i kramów. Tego dnia swoje stoiska wystawiły również lokalne organizacje m.in.: pszczelarze, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Rajski Ptak”, Tłuszczańskie Stowarzyszenie „Motór”, które zaprezentowało wystawę zabytkowych motocykli. Obecne było stoisko edukacyjne – OZE, kawiarenka, fotobudka, a zwiedzający mogli przejechać się rikszą. W trakcie festynu przeprowadzono również loteriadę oraz akcję charytatywną. Słowem, każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie, za co wielkie brawa i słowa uznania należą się organizatorom tegorocznych Dni Tłuszcza – władzom gminy na czele z burmistrzem Pawłem Bednarczykiem oraz dyrekcji i pracownikom Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.
Drugi dzień obchodów XXIII Dni Tłuszcza tradycyjnie zdominował Tłuszczański Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych, a wydarzenie zainaugurowała uroczysta Msza Święta, którą odprawiono w Kościele Przemienienia Pańskiego.
(Więcej na temat tegorocznego festiwalu w kolejnym numerze). /KW/

1 514 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
ROZMOWA O STANIE GMINY RADZYMIN: Czas wielu pozytywnych zmian na wielu płaszczyznach

- Specjalny wywiad z Burmistrzem Radzymina Krzysztofem Chacińskim, poświęcony bieżącym inwestycjom oraz planom inwestycyjnym na najbliższą przyszłość. „KW”: Panie Burmistrzu,...

Zamknij