ggg
ggg ggg
ggg ggg

Za nami pełne gwiazd Dni Radzymina!

Hucznie i ze scenicznym rozmachem, w miniony weekend 15 – 16 września świętowało miasto Radzymin swoje 543. urodziny! W programie obchodów nie zabrakło występów znanych artystów i obowiązkowych fajerwerków!

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że tegoroczny piknik rodzinny, odbywający się dla upamiętnienia nadania Radzyminowi praw miejskich, należał do imprez szczególnie udanych.
W minioną sobotę, 15 września mieszkańcy i goście już od wczesnych godzin popołudniowych mogli wziąć udział w festynie, odbywającym się na malowniczym błoniu na tyłach Kolegiaty Radzymińskiej. Do wspólnej, rodzinnej zabawy najmłodszych zachęcały darmowe atrakcje, w tym cieszące się niesłabnącą popularnością dmuchańce, karuzela, gry i zabawy a dorosłych stoiska gastronomiczne (m.in. Smak(i) zabawy z tradycyjną kuchnią naszych dziadków) oraz napoje w przystępnych cenach. Niewątpliwie jednak, najciekawiej było tego dnia na scenie, na której koncertowały: uwielbiana przez starsze i młodsze dzieci Majka Jeżowska, a następnie Częstochowska Kapela Biesiadna „Grupa Romana”. Wieczorem, przyszedł czas na występ oczekiwanej przez tłumek fanów gwiazdy popu – Marty Markiewicz, szerzej znanej jako SARSA! Po świetnym koncercie, mieszkańcy mogli podziwiać widowiskowy pokaz sztucznych ogni.
W drugim dniu urodzinowego świętowania, radzyminiacy mogli wziąć udział w biletowanym wieczorze kabaretowym. Na scenie Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina wystąpili znani i lubiani artyści: Andrzej Grabowski – aktor obdarzony wielkim talentem komediowym (znany m.in. z roli Ferdka Kiepskiego) oraz Robert Korólczyk, lider kabaretu Młodych Panów.
Organizatorami Dni Radzymina byli: Gmina Radzymin, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin, ROKiS oraz Parafia p.w. Przemienienia Pańskiego.

/rl, foto; UMiG Radzymin/

1 093 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw

IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw został zorganizowany przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa...

Zamknij