ggg ggg ggg

Za nami magiczna Noc Świętojańska w Strachówce…

Niesamowita atmosfera, mnóstwo atrakcji, wspaniała ponadpokoleniowa zabawa utrzymana w klimacie dawnych obrzędów i lokalnych smaków – tak w skrócie można by podsumować tegoroczne obchody Nocy Świętojańskiej w Strachówce!

Cieszy niezmiernie fakt, że huczne świętowanie Nocy Świętojańskiej w Strachówce, także i w tym roku znalazło swoje miejsce w kalendarzu gminnych i sołeckich wydarzeń.
Odbywające się pod patronatem Wójta Piotra Orzechowskiego „Wianki 2024”, zorganizowane zostały w sobotni wieczór, 22 czerwca przez Gminę i Sołectwo Strachówka przy zaangażowaniu lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz przy wsparciu ze strony samorządu Mazowsza i Powiatu Wołomińskiego.
Wraz z uroczystym otwarciem i powitaniem gości (wśród których znalazł się m.in. zaprzyjaźniony Wójt Dąbrówki Zenon Zadróżny wraz z Małżonką), w obecności władz samorządowych dokonano oficjalnego oddania do użytku wiaty rekreacyjnej.
Następnie przyszedł czas na występy artystyczne w wykonaniu dzieci z Przedszkola Bajkowa Akademia w Rozalinie, a także członkiń Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorzy zadbali o to, aby w trakcie festynu każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Z myślą o najmłodszych przygotowano interesujące zajęcia i zabawy. Do dyspozycji dzieci były dmuchańce i zabawy w sianie, darmowy popcorn i wata cukrowa. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach wicia wianków oraz wykonywania lampionów. Dla najodważniejszych przygotowano grę plenerową „W poszukiwaniu kwiatu paproci”. Dorośli mogli skosztować przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich lub posilić się kiełbaską z grilla.
Szczególnym momentem wieczoru było rozpalenie ogniska świętojańskiego wraz z obrzędem puszczenia wianków na wodę. Następnie odbyła się zabawa taneczna z DJ-em. W magicznej atmosferze i doskonałych nastrojach bawiono się do późna.
Trzeba powiedzieć, że dzięki zaangażowaniu i pomysłowości organizatorów, „Wianki” w Strachówce nie tylko służą ponadpokoleniowej integracji mieszkańców, przypominając najmłodszemu pokoleniu o prastarych, rodzimych zwyczajach, ale też ciesząc się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności, przyczyniają się do promocji Gminy Strachówka na arenie powiatowej i regionalnej.

/opr. KW; foto: Uczestnicy/

67 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zakończenie roku akademickiego

Dnia 24 czerwca 2024 r Słuchacze Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli kolejny Rok Akademicki. Podczas uroczystości każdy ze studentów otrzymał...

Zamknij