ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Za nami II Powiatowy Turniej Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych Kół Gospodyń Wiejskich

W sobotę, 3 września na terenie Pałacu w Chrzęsnem, odbyła się druga edycja Powiatowego Turnieju Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych Kół Gospodyń Wiejskich. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Wołomiński Adam Lubiak.

W pierwszą sobotę września, Pałac w Chrzęsnem miał okazję gościć Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu wołomińskiego.
Okazją do zaprezentowania działalności KGW funkcjonujących na „Ziemi Norwida i Cudu nad Wisłą” była druga edycja Powiatowego Turnieju Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych Kół Gospodyń Wiejskich.
Odwiedzający mieli co podziwiać, bowiem do Chrzęsnego zawitały reprezentacje m.in.: KGW w Równem, KGW w Myszadłach, KGW w Wujowie, KGWiG w Woli Ręczajskiej, KGW z Letniska Nowy Jadów „Same Swoje”, Helenowskiego KGW, KGW w Dobczynie, KGW w Duczkach, KGW w Wujówce, KGWiG w Nowinkach „Nowianianki”, KGW „Dąbrowianki” z Dąbrówki, KGW w Jaźwiu, KGW w Majdanie oraz KGW w Dąbrowicy.
Wydarzenie zorganizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego, było współfinansowane ze środków Powiatu Wołomińskiego. Patronat honorowy nad piknikiem objął Starosta Adam Lubiak.
Obok patrona honorowego, wydarzenie swoją obecnością uświetnili również m.in.: Wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński, Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego: Katarzyna Lubiak i Michał Prószyński, Wójt Strachówki Piotr Orzechowski wraz z Zastępcą Zenonem Zadróżnym, Zastępca Wójta Gminy Dąbrówka Agnieszka Gryglas, Radni Powiatu Wołomińskiego: Igor Sulich, Magdalena Suchenek, Paweł Śliwa, Robert Szydlik i Sławomir Klocek.
Na uczestników i gości, którzy pomiędzy godziną 11:00 a 16:00 odwiedzili przypałacowy namiot czekało wiele atrakcji, m.in.: stoiska Kół Gospodyń Wiejskich; występy artystyczne, animacje i warsztaty dla dzieci oraz oczywiście regionalne potrawy.
Te ostatnie z pewnością zadowoliłyby nawet najbardziej wymagających smakoszy. Tym szczególniej, że w trakcie turnieju Koła Gospodyń Wiejskich miały okazję nie tylko pochwalenia się swoim dorobkiem i umiejętnościami, ale też rywalizowały ze sobą w ramach ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „BITWA Regionów”.
Ostatecznie i nieodwołalnie, w „BITWIE Regionów” na Ziemi Norwida i Cudu nad Wisłą bezkonkurencyjne okazały się Panie z KGW w Majdanie. Drugie miejsce zajęło KGW w Dąbrowicy, a na trzeciej pozycji uplasowało się KGW w Duczkach.
Laureatom i wszystkim uczestnikom tegorocznego Turnieju Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych serdecznie gratulujemy!

/opr. KW; źródło: Powiat Wołomiński/

435 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Koncertowe „Pożegnanie Lata 2022” w Ząbkach!

Zgodnie z doroczną tradycją Ząbki hucznie pożegnały lato. W minioną sobotę, 10 września na Stadionie Miejskim królowała muzyka. Jako pierwsi...

Zamknij