ggg ggg ggg ggg

Za nami I Powiatowe Targi Pracy

W dniach: 6-7 czerwca na terenie Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Ogrodowej w Wołominie, odbyły się pierwsze Powiatowe Targi Pracy zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Heleny i Stefana Nasfeterów.

Oficjalnego otwarcia dwudniowych Powiatowych Targów Pracy, dokonał w poniedziałkowe przedpołudnie, 6 czerwca Starosta Wołomiński Adam Lubiak, wraz z Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie Grażyną Krupą oraz Dyrektorem Powiatowej Biblioteki Publicznej Krzysztofem Kuderą.
Gospodarz Ziemi Norwida i Cudu nad Wisłą, który objął wydarzenie patronatem honorowym, podziękował organizatorom za zaangażowanie, a wszystkim uczestnikom życzył owocnych poszukiwań.
Trzeba przyznać, że zorganizowane po raz pierwszy Powiatowe Targi Pracy spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców poszukujących pracy, a w szczególności młodzieży.
Na odwiedzających czekało 27 stoisk przygotowanych przez instytucje publiczne i firmy prywatne poszukujące pracowników. Wśród nich znalazły się m.in.: PKP Intercity S.A., PKP Cargo Service Sp. z o.o., Mazowiecka Wojewódzka Komenda Ochotnicze Hufce Pracy, Wojskowe Centrum Rekrutacji, Straż Graniczna, Miejskie Zakłady Autobusowe, Inter Europol S.A., Styropol, STB-Budownictwo.
Podczas Targów można było skorzystać z usług Doradcy Zawodowego, a osoby bezrobotne i poszukujące pracy miały szansę zapoznania się z profilem działalności firm, poznania zasad rekrutacji, złożenia dokumentów aplikacyjnych, a także zaprezentowania się we wstępnych rozmowach kwalifikacyjnych.
Przy okazji, wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z księgozbiorem Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Heleny i Stefana Nasfeterów, a także wyrobić sobie kartę biblioteczną.
W ten pomysłowy sposób połączono przyjemne z pożytecznym. I Powiatowe Targi Pracy, które dla pracodawców i przedsiębiorców były niepowtarzalną okazją do pozyskania nowych pracowników, przyczyniły się nie tylko do promowania ofert pracy, ale też do promocji czytelnictwa.
Organizatorom należą się słowa uznania. Wysoka frekwencja dowodzi, że Targi Pracy powinny na stałe wpisać się do kalendarza wydarzeń, organizowanych w naszym powiecie.

/opr. KW/

920 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Miejsko – Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Radzyminie

W niedzielę, 5 czerwca na błoniu za Kolegiatą Radzymińską rozegrane zostały Miejsko - Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w ramach których do...

Zamknij