ggg ggg ggg ggg

Z wizytą na Ukrainie

W dniach od 30 września do 3 października 2016  roku,  na zaproszenie Liubow Kalmuk – wójt gminy Kołtów w powiecie złoczowskim, obwodu lwowskiego, odbyła się wizyta robocza przedstawicieli gminy Zabrodzie i gminy Kołtów.

 

P1110145

 

Spotkanie na Ukrainie miało na celu podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy gminą Kołtów a gminą Zabrodzie. Na czele polskiej delegacji stali: wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik oraz przewodniczący Rady Gminy Janusz Pakuła. Delegacja w swoim składzie miała przedstawicieli Koła Gospodyń Wiejskich „SŁAWA” w osobach: Wiesława Oleksiak, Helena Michalik, Helena Jusińska, Hanna Fornal, Krystyna Kućmierowska oraz przedsiębiorcę Sylwestera Pacik.
1 października na uroczystej sesji Rady Gminy Kołtów w obecności starosty złoczowskiego Włodzimierza Niedzielskiego, przewodniczącego Rady Olga Banacha oraz radnej Obwodu Lwowskiego Mirosławy Babińskiej, podpisane zostało porozumienie o współpracy między Kołtiwską Radą Wiejską, a Radą Gminy Zabrodzie.
W porozumieniu zawarto następujące ustalenia:
„Przedmiotem współpracy jest nawiązanie kontaktów personalnych i społecznych, zapoczątkowanie i wzmacnianie przyjacielskich stosunków między mieszkańcami obu gmin, a także nawiązanie różnostronnej współpracy między gminami w niżej wymienionym zakresie:
– wzajemne poznanie kultury, historii, tradycji ludowych,
– wzmocnienie relacji gospodarczych i kulturalnych,
– wybudowanie stosunków między instytucjami społecznymi i kulturalnymi,
– wymiana doświadczeń w zakresie funkcjonowania samorządów obu stron,
– ochrona środowiska naturalnego dorzecza Bugu Zachodniego”.
Umowa została zawarta na czas nieokreślony.
Panie z Koła Gospodyń zaprezentowały półgodzinny koncert, który spotkał się z szerokim aplauzem licznie zgromadzonych mieszkańców gminy. Delegacja mogła posłuchać również przepięknego koncertu w wykonaniu miejscowego zespołu. Na każdym kroku delegacja spotykała się z wielką gościnnością i życzliwością mieszkańców gminy. Jest to pierwsza wizyta, a włodarze gminy zapowiadają dalszą współpracę.
/oprac. J.Cz./

1 666 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Drogi głównym tematem spotkania samorządowców gminy Łochów z GDDiK

W dniu 05.10.2016r. odbyło się spotkanie burmistrza Łochowa Roberta  Gołaszewskiego i organów samorządu z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i...

Zamknij