ggg ggg
ggg ggg

XXXX Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

Już po raz kolejny Gminna Biblioteka Publiczna w Zabrodziu zorganizowała drugi etap Konkursu recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA. W tegorocznej edycji w Zabrodziu, swe prezentacje przedstawili uczniowie trzech szkół podstawowych.

 

fot1Komisja konkursowa w osobach : Wiesława Oleksiak, Hanna Izdebska oraz Agnieszka Stępień – Przewodnicząca Komisji Konkursowej, oceniała takie elementy jak : dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura mowy oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kat. kl. I-III laureatami zostali:
I – miejsce Aleksandra Staśkiewicz, ucz. ZSP w Adelinie za wiersz pt. „Przygoda nieuka” – Marii Konopnickiej.
II – miejsce Bartosz Woźniak, ucz. ZSP w Zabrodziu, za wiersz „Co Staś widział w polu” – Marii Konopnickiej.
III- miejsce Weronika Mioduszewska, ucz. ZSP w Adelinie, za wiersz „Miss Stonoga”- Agnieszki Frączek.
Uczennice Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Adelinie przegotowała do konkursu Pani Katarzyna Piotrowska, opiekunem zdobywcy drugiego miejsca – Bartka Woźniaka natomiast była P. Agnieszka Powierża

W kat. kl. IV-VI laureatami zostali:
I – miejsce Matylda Pilarczyk, ucz. PSP im. CK Norwida w Dębinkach, za utwór „Moja piosnka II” – Cypriana Kamila Norwida , opiekun P. Małgorzata Morka.
II – miejsce Maja Żołędowska, uczennica ZSP w Adelinie, podopieczna P. Emilii Nowickiej, która zaprezentowała „List do ludożerców” – Tadeusza Różewicza
III – miejsce Justyna Topolewska, ucz. ZSP w Zabrodziu, za wiersz „ Poeta i róże” – Miłosza Kamila Monasterskiego, opiekun P. Agnieszka Morka.

Uczestnicy konkursu przechodzą przez kilka szczebli eliminacji. Środowiskowy – szkolny i gminny mają już za sobą. Powiatowy odbędzie się 6- kwietnia w Miejsko Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Na wojewódzki etap zaprasza Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie pod koniec kwietnia. Ufamy że naszym laureatom się powiedzie i tam zakończą tegoroczny 40 Konkurs recytatorski, którego istotą jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. Życzymy im, żeby zostali wyróżnieni spośród uczestników z całego Mazowsza. Rodzicom i opiekunom już dziś gratulujemy i dziękujemy za to, że starają się zainteresować swoje dzieci i wychowanków, literacką przestrzenią rozwoju osobistego.

Małgorzata Wiśniewska

943 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
12. rocznica odejścia do Domu Ojca Św. Papieża Jana Pawła II

Obchody odbyły się w Brańszczyku w kościele pw. Jana Chrzciciela w minioną niedzielę, 2 kwietnia 2017 r.   Organizatorami byli: Bogdan Pągowski...

Zamknij