ggg ggg

XX Gala Sportowa Polska – Gmina Małkinia Górna po raz kolejny wyróżniona!

W czwartek, 14 listopada w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się XX Gala Sportowa Polska. Podczas tegorocznej jubileuszowej uroczystości nagrodzono osiągnięcia dwóch dekad w budowie bazy sportowo-rekreacyjnej w Polsce oraz działania podejmowane na rzecz promowania i rozwoju sportu.

Nagrody, statuetki i wyróżnienia wręczali: Pan Janusz Szewiński mąż śp. Pani Ireny Szewińskiej, którą pożegnaliśmy w 2018 roku, Pan Andrzej Supron, Pani Anita Włodarczyk oraz Pan Jacek Wszoła.
W tym roku Gmina Małkinia Górna już po raz czwarty otrzymała wyróżnienie „Sportowa Gmina”, które z rąk Pani Anity Włodarczyk odebrała Pani Bożena Kordek Wójt Gminy Małkinia Górna. Wyróżnienie to przyznawane jest samorządom, umiejętnie łączącym działania na rzecz sportu z budową i modernizacją obiektów sportowych, a także wsparciem młodych sportowców, w rozwijaniu ich kariery.
Prestiżowy tytuł „Pasjonat Sportowej Polski”, który jest wyjątkowym podziękowaniem za dotychczasową pracę na rzecz sportu i rekreacji, odebrali Pan Jerzy Maliszewski trener i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni oraz Pan Karol Dmochowski trener seniorów Małkińskiego Klubu Sportowego. Wyróżnionym Pasjonatom Sportowej Polski z gminy Małkinia Górna podczas uroczystej gali towarzyszyli Pan Łukasz Fidorczuk Prezes Małkińskiego Klubu Sportowego oraz Pani Ewa Siwek Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Małkini Górnej.
Zarówno Pan Jerzy Maliszewski, jak również Pan Karol Dmochowski to nasi pasjonaci sportu, choć każdy z nich realizuje się w innej dziedzinie sportowej. To osoby, które poprzez swoją pracę zawodową oraz działalność społeczną przyczyniają się do upowszechniania i promowania sportu w naszej gminie.
Wszystkim wyróżnionym podczas tegorocznej gali serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

/Info UG/

1 003 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Niebawem rozpocznie się remont biblioteki – najstarszej budowli w Ostrowi Mazowieckiej

W miniony czwartek, 21 listopada 2019 r. w ratuszu miejskim i w obecności Jerzego Bauera - burmistrza Ostrowi Mazowieckiej została...

Zamknij