ggg ggg

XVII Mazowiecki Konkurs Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej

Uroczyste obchody 99. rocznicy Cudu nad Wisłą w Radzyminie rozpoczęły się już w niedzielę, 4 sierpnia. Zainaugurowane zostały XVII Mazowieckim Konkursem Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej, do udziału w którym zgłosiła się rekordowa liczba uczestników.

Siedemnasta edycja Mazowieckiego Konkursu Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej, połączona z Krajowym Konkursem Zespołów Rodzinnych Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej, przyciągnęła do Miasta Cudu nad Wisłą rekordową liczbę uczestników – zgłosiły się aż 24 zespoły z całego kraju i 40 solistów. W związku z tak dużym zainteresowaniem, organizatorzy musieli powołać dwie komisje konkursowe. Jak powiedział podczas otwarcia gospodarz i współorganizator wydarzenia p. Janusz Gocaliński, tegoroczny konkurs był największym z dotychczas zorganizowanych w Radzyminie (warto w tym miejscu nadmienić, że organizatorami konkursu są: PZŁ Zarząd Okręgowy w Warszawie, Mazowieckie Organizacje Łowieckie, Burmistrz Radzymina oraz Koło Łowieckie „Przepiórka” w Radzyminie).
Konkursowym zmaganiom tradycyjnie towarzyszył festyn myśliwski, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta i regionu. Dla miłośników przyrody w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu przygotowano mnóstwo atrakcji: koncert Zespołu Reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego pod Dyrekcją Mieczysława Leśniczaka, wystawę przyrodniczą, wystawę trofeów łowieckich, pokaz sokolniczy i psów myśliwskich, a także liczne stoiska i stanowiska związane z tematyką łowiecką, ekologiczną i leśną. Wydarzenia na hali ROKiS uświetniła uroczysta Msza Hubertowska w oprawie muzyki myśliwskiej, którą o godz. 14:00 odprawiono w Radzymińskiej Kolegiacie.
Na zakończenie konkursu odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. W tym roku laureatami w mistrzowskiej klasie A wśród solistów zostali: I miejsce – Anna Wejda z KŁ „Przepiórka” w Radzyminie; II miejsce – Oskar Pietrzyk; III miejsce – Ernest Pietrzyk (obydwaj z WKŁ 335 „Przyszłość”). Laureatami w klasie B średniozaawansowanych zostali: 1. Sylwia Wróblewska – Nadleśnictwo Płońsk; 2. Michał Makoś – WKŁ 335 „Przyszłość”; 3. Mirosław Wróblewski – Nadleśnictwo Jabłonna. Laureatami w kl. C początkujących zostali: 1. Szymon Karp – KŁ „Szarak” z Małkini; 2. Jarosław Breski – WKŁ 117 w Szulmierzu; 3. Agnieszka Zębol – ZSM „Królewscy”. W kl. D dzieci do lat 12 zwyciężyli: 1. Adam Gołuch – KŁ „Leśnik” Górowo Iławeckie; 2. Marta Stupienko – KŁ „Jeleń” Lidzbark Warmiński; 3. Adam Zawadzki KŁ „Darz Bór” Białobrzegi.
Wśród zespołów najlepszym w klasie B okazał się Zespół Sygnalistów Myśliwskich Akord – RDLP w Warszawie, a w klasie C Zespół Sygnalistów Myśliwskich Legato z woj. mazowieckiego. Pierwsze miejsce w Krajowym Konkursie Zespołów Rodzinnych Sygnalistyki i Muzyki Myśliwskiej zdobył Zespół Rodziny Pietrzyk. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

/opr. rl, foto: J. Góral/

1 196 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
MZDW potwierdza potrzebę budowy małej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej

Zgodnie z zapowiedziami w dniu 7 sierpnia w Warszawie, w siedzibie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (MZDW) miało miejsce spotkanie ws....

Zamknij