ggg ggg

XVII DNI OSTROWI MAZOWIECKIEJ

Tegoroczne święto miasta Ostrów Mazowiecka trwało kilka dni i było niezwykle atrakcyjną propozycją do wspólnego spędzenia czasu i niewątpliwie udanej rozrywki, gdyż każdy mógł wybrać to, co lubi. Była to również okazja do pochwalenia się dorobkiem miejscowych zespołów, samorządu i pokazania utalentowanych małych i większych mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej.

Główne obchody dni Ostrowi zaplanowano w dniach 7-9 CZERWCA 2019 i tradycyjnie już na placu przy stawie miejskim i scenie przy MOSIR. W piątek 7 czerwca zaproszono mieszkańców na jubileusz Pół wieku MDK-u. Publiczności zaprezentowano 11 filmów związanych z działalnością domu kultury, a na scenie wystąpiło 17 grup działających przy ostrowskim MDK. Wieczorem rozbawiał do łez KABARET K2 w składzie: Michał Zenkner i Bartosz Klauziński. Występ zespołu DEFIS z Wojsławic zgromadził zaś fanów muzyki z gatunku disco polo, w którego zagrali w składzie: Karol Zawrotniak, Dariusz Zieliński, Krzysztof Jasiuk oraz Arkadiusz Stałęga. Grupa wykonała zarówno swoje autorskie utwory, jak „Niespotykany Kolor”, „Tak Bardzo Tego Chcę”, „Jeden Gest”, „Róże” czy „Lek Na Życie”.
8 czerwca w sobotę tradycyjnie można było uczestniczyć w MAZOWIECKIM JARMARKU KSIĘŻNEJ ANNY z licznymi stoiskami i atrakcyjnymi ofertami instytucji i jednostek samorządowych. Po godzinie 15.00 zaś rozpoczęła się część oficjalna obchodów. Wystąpił Zespołu Pieśni i Tańca „BezWianka”. Następnie uczestników imprezy przywitał burmistrz Jerzy Bauer. Głos również zabrali goście: minister cyfryzacji Marek Zagórski, przedstawiciel wojewody – Marcin Grabowski, starosta ostrowski Zbigniew Chrupek oraz prezes Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej Bartosz Kublik. Obecni również byli samorządowcy powiatu na czele z przewodniczącą Dorotą Subdą oraz gminny z przewodniczącym Robertem Krajewskim. Przybyli także wójtowie gmin powiatu ostrowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy jednostek i instytucji. Zapraszamy na yutube oraz stronę internetową gazety www.kurier-w.pl, gdzie zamieścimy filmy z wypowiedziami gości i fragmenty występów.
Po występie i wystąpieniu przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia.
Zespół Pieśni i Tańca „BezWianka”, laureat wielu festiwali, zarówno w Polsce, jak i za granicą, uhonorowany został za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Burmistrz Jerzy Bauer wręczył także stypendia sportowe, nagrody i wyróżnienia za wysokie wyniki sportowe i osiągnięcia w działalności sportowej ostrowskim zawodnikom i trenerom. Pucharami i wyróżnieniami oraz stypendiami doceniono uzdolnioną młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów. W związku z brakiem miejsca na łamach gazety nazwiska nagrodzonych zamieścimy na stronie internetowej www.kurier-w.pl pod relacją z obchodów.

Po tej części wystąpiły wokalistki Ostrowskiego Studia Piosenki. Następnie zebrani mogli obejrzeć prezentacje ostrowskich grup sportowych i tanecznych. Wieczorem zaś odbył się
Koncert zespołu GANG B oraz Gwiazdy WIECZORU – zespołu ENEJ
Wspólna zabawa, czyli Dyskoteka – DJ CZARNY zakończyła ten bogaty w wydarzenia dzień obchodów.
W niedzielę 9 czerwca w ogródku jordanowskim podziwiano małe gwiazdy podczas Festiwalu Przedszkolaków. Po południu w KOŚCIÓŁ PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP odbyła się Msza św. w intencji mieszkańców miasta a później koncert „WIECZORNA SERENADA” ZESPOŁU KAMERALNEGO ALLA BREVE z udziałem solisty.

/J.Cz./

1 629 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Feeria ognia i wody, czyli oficjalne otwarcie Placu Miejskiego w Wyszkowie

Pogoda była wyjątkowo upalna, więc perspektywa uczestnictwa przy włączeniu na okres letni usytuowanych na części placu fontann wodnych oraz obejrzenia...

Zamknij