ggg ggg ggg ggg

XLIX Sesja Rady Miejskiej

XLIX Sesja VII kadencji Rady Miejskiej w Łochowie odbyła się w MiGOK 27 września 2017 r. Po przyjęciu porządku obrad i stwierdzeniu quorum uzyskano informację Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego na temat wydanych zarządzeń i podjętych decyzji w okresie międzysesyjnym.

 

fot1

Zaproszony Dyrektor ZOZ w Węgrowie Artur Skóra w swoim wystąpieniu poinformował zebranych o tym, że gabinet stomatologiczny w Ostrówku nie uzyskał kontraktu z NFZ na najbliższe 5 lat. Rozporządzeniem NFZ cała gmina otrzymała 2,1 etatu stomatologicznego na dwa gabinety mieszczące się w Łochowie.
„NFZ przelicza gabinety stomatologiczne na liczbę mieszkańców i każda gmina ma określony kontrakt, tzn. NFZ przelicza ile etatów chce kupić i nieważne czy są to gabinety publiczne czy prywatne. (…) i na Gminę Łochów, z pamięci to przytaczam, jest 2,1 gabinetu stomatologicznego i w rozporządzeniu określone jest, że mają być 2 gabinety, kiedyś było 3 ale teraz będzie 2. My jako ZOZ na konkurs zaproponowaliśmy ½ etatu dla Łochowa i ½ etatu dla Ostrówka. Dzwoniłem osobiście i mówiłem jak dla nas jest to bardzo ważne żeby ten gabinet w Ostrówku utrzymać, że jest miejscowość, gdzie mieszka prawie 3 tys. mieszkańców, ale niestety tego nie uwzględniono. I decyzja jest taka: 1,6 etatu uzyskał prywatny gabinet doktora Mądziela i ½ etatu gabinet ZOZ w Łochowie. I to jest rozstrzygnięcie na najbliższe 5 lat. Nic nie wskóraliśmy, pisał Starosta i od was z gminy i sołtysi, no nic się nie udało.” – wyjaśnił Artur Skóra.
Na szczęście sprawa z Nocną Pomocą Lekarską w Łochowie ma swój szczęśliwy finał. NFZ chciał przyłączyć NPL w Łochowie do NPL-u w Węgrowie. Czyli pomoc lekarska, która do tej pory funkcjonowała w gminie Łochów od 18:00 do rana i całodobowo w weekendy, jako uzupełnienie pomocy lekarskiej rodzinnej miała zostać zlikwidowana. Po interwencji Pani Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc sprawa zakończyła się pomyślnie. NFZ przydzielił również dodatkowe ½ etatu dla karetki wypadkowej, czyli od 1 października w Łochowie będą stacjonowały 2 zespoły. Jeden z lekarzem, drugi z ratownikami, ale co najważniejsze, całodobowo.
Dyrektor PGE Rejonu Wyszków Jerzy Kosiorek przedstawił inwestycje prowadzone na terenie Gminy Łochów, jest ich w sumie 20, a w samym Łochowie 5. Wyjaśnił na czym polega praca energetyków w momencie ogłoszenia alarmu H2, jaki jest system powiadamiania o zerwanych liniach i co najbardziej wszystkich interesowało, o czasie reagowania na zgłoszenie. Jerzy Kosiorek podał również do wiadomości, że inwestycje PGE na terenie gminy Łochów w roku 2017 opiewają na kwotę 3 mln zł, a w 2018 roku zaplanowano przeznaczyć na inwestycje na tym terenie 7 mln zł.
Najwięcej emocji na XLIX Sesji budziła sprawa budowy suszarni dla DPS–u w Ostrówku. 25 września br. na komisji , radni nie przychylili się do propozycji burmistrza o wprowadzeniu do budżetu na rok 2017 budowy suszarni, jednak po wystąpieniu na sesji Dyrektor DPS –u Ewy Radzimirskiej i po jej wyjaśnieniach w jakiej skali używają urządzeń piorących i suszących, radny Sławomir Ryszawa zaproponował w porządku obrad ponowne głosowanie nad przywróceniem do budżetu budowy suszarni, która wybudowana byłaby jeszcze w tym roku. Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o wprowadzeniu zmian w budżecie na 2017 rok./Info/

 

fot2

fot3

1 410 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trwa budowa ul. Leśnej

Trwają prace nad budową ostatniego odcinka ul. Leśnej, od ul. Przeskok do jej końca.   Nawierzchnia wykonana zostanie z kostki...

Zamknij