ggg ggg ggg

XI Turniej Szachowy „Wąsewska Wieża”

W niedzielę, 12 listopada szachiści uczcili rocznicę Odzyskania Niepodległości uczestnicząc w XI Turnieju Szachowym „Wąsewska Wieża” z okazji Święta Niepodległości.

W zawodach startowało 108 uczestników z Wąsewa, Ostrowi Mazowieckiej, Łomży, Andrzejewa, Warszawy i innych miejscowości. Szachiści rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim tempem 10 min + 5 s na ruch dla zawodnika. Klasyfikacja prowadzona była w kat. Open, dziewczynki oraz chłopcy do lat 10, 12 i 14, najlepsi zawodnicy z Gminy Wąsewo i najlepsze drużyny. Najlepsi zawodnicy w w/w kategoriach z rąk Pana Wójta Gminy – Rafała Kowalczyka, dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie – p. Dariusza Morawskiego oraz przedstawicieli Urzędu i Rady Gminy Wąsewo, Banku Spółdzielczego w Wąsewie oraz Rady Rodziców zostali nagrodzeni pucharami, statuetkami i medalami. Zwycięzcą całego turnieju został Artur Grzelak, drugie miejsce zajął Mateusz Janowicz, a trzeci był Tadeusz Prażych. Najlepszą kobietą została Malwina Szewczyk.
Najlepsi zawodnicy w gminie Wąsewo:

1.Stępień Piotr – Przyborowie;

2.Sikora Bogdan – Przyborowie;

3. Szczechura Cezary – Wąsewo.
Najlepszymi zawodniczkami w gminie Wąsewo zostały:

1.Orłowska Anna – Wąsewo;

2.Gocłowska Oliwia – Wąsewo;

3.Gałązka Amelia – Brudki Stare.


Drużynowo wygrała:

1.Szkoła w Wąsewie;

2.Szkoła w Brudkach Starych;

3.Przedszkole w Wąsewie.


Puchary otrzymali najmłodsi zawodnicy:

1.Kapelewski Wiktor – Łomża;

2.Gocłowski Miłosz – Wąsewo;

3.Rogaczyk Antoni – Wasewo.


Wszyscy rocznik 2017.
Wszyscy zawodnicy startujący w turnieju otrzymali puchary lub medale.
Szczegółowe wyniki klasyfikacji ogólnej oraz wyniki w poszczególnych grupach znajdują się pod adresem:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_6623/results.html
Szczególne podziękowania należą się gospodarzom XI Turnieju Szachowego „Wąsewska Wieża”: wójtowi gminy Wąsewo – p. Rafałowi Kowalczykowi, dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie i wiceprezesowi Stowarzyszenia „Ziemia Wąsewska” – p. Dariuszowi Morawskiemu oraz przedstawicielom: Urzędu i Rady Gminy Wąsewo, Banku Spółdzielczego w Wąsewie, p. Zbigniewowi Zającowi firma Zbychtrans, p. Zdzisławowi i Joannie Rydel właścicielom sklepu „Kacperek”, Zbigniewowi Kowalczykowi firma „Kow-Bud” oraz Radzie Rodziców. To dzięki ich staraniom i organizacji szachiści spędzili zawody w przyjemnej atmosferze, wszyscy zawodnicy w przerwie pomiędzy partiami mogli posilić się ciepłym posiłkiem, pączkami i ciepłym napojem.
Już dziś w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na kolejne zawody szachowe do Wąsewa – turnieje klasyfikacyjne planowane w dniach 20-21 stycznia 2024 r.

/Info Organizatorzy/

272 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości

11 listopada 2023r. obchodzono 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W gminie Andrzejewo obchody w/w święta przypadły w dniach 09...

Zamknij