ggg ggg

Wystawa prac Moniki Ponichtery w muzeum w Tłuszczu

Zapraszamy do Społecznego Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej, aby obejrzeć wystawę prac plastycznych Moniki Ponichtery. Inauguracja wystawy miała miejsce w marcu br. podczas Róży Burmistrza Tłuszcza, a obecnie piękne portrety i inne rysunki są udostępnione w muzeum.

Młoda, utalentowana pani Monika realizuje swoją pasję, rysując portrety nie tylko rzeczywistych osób, ale także z wyobraźni. Prace wyrażają jej refleksje i emocje. Warto, więc zwiedzić wystawę, która będzie udostępniona dla zwiedzających do 10 czerwca 2020r. Po jej zakończeniu zainteresowane osoby mogą nabyć wybrane prace bezpośrednio u autorki. Autorka również zwróciła się do mieszkańców (i nie tylko) Tłuszcza z kilkoma słowami na temat swojej twórczości:
„Szanowni Państwo
Przedstawiam wam wieloletni zbiór moich prac. Każda z nich była tworzona z miłości do pasji. Fascynują mnie głównie techniki tzw. „suche”, czyli ołówek, kredka, węgiel drzewny, długopis. Wiele moich prac jest inspirowana zdjęciami, które w przypływie weny twórczej przykuły moją uwagę i skłoniły do przelania na papier za pomocą wybranej techniki. Niektóre zaś były zbiorem refleksji rodzących się w danym momencie w mojej głowie. Znajdziecie też Państwo także wiele reprodukcji mojego autorstwa. Rysunkiem interesowałam się już od dziecka. Zawsze była to moja mocna strona, jednakże zaczynając od szkoły podstawowej, aż do końca szkoły średniej nie miałam odwagi pokazać swoich prac światu. Od 10 lat bez przerwy zajmowałam się rysowaniem na zamówienie portretów, karykatur, projektów tatuaży oraz okładek na książki i płyty zarówno na terenie całej Polski, jak również za granicą. Oprócz pasji, która zawsze dawała mi chwilę relaksu, stała się także moją pracą zawodową dającą satysfakcję i spełnienie oraz zawsze była motorem napędowym w nieustannym doskonaleniu siebie. Nauczyła mnie odwagi, konsekwencji, jak również dystansu i przyjmowania konstruktywnej krytyki. Dotychczas był to nieodłączny element dnia codziennego, jednakże ciężka choroba, która stanęła na mojej drodze spowodowała najdłuższą przerwę w tej niezwykle ważnej dziedzinie życia. Teraz, kiedy powoli dochodzę do siebie rysunek stał się niezastąpioną rehabilitacją. I mam nadzieję, że już na zawsze zostanie nieodłączną częścią mojego życia.
Wykonuję prace indywidualne na zlecenie, które można oglądać na facebookowym profilu „Portrety/Rysunki”. Wszystkich chętnych zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu
534-298-867. Monika Ponichtera”
Mając na uwadze obecną sytuację związaną z obostrzeniami w czasie epidemii koronawirusa, Społeczne Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej będzie czynne od 11 maja 2020r. w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9-15.
Zwiedzający są zobowiązani do przestrzegania zasad ostrożności, zakładając własne maseczki i rękawiczki (płyn do dezynfekcji rąk zapewnia muzeum), a także zachowując 2-metrowy odstęp od innej osoby i nie dotykając eksponatów. W salach muzealnych może przebywać jednocześnie 10 osób zwiedzających.
Zapraszamy do zwiedzania wystaw stałych i czasowych!

/oprac. J.Cz./

85 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dodatkowe środki na wdrażanie Tarczy Antykryzysowej w powiecie wołomińskim!

Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie otrzymał kolejne środki na realizację Tarczy Antykryzysowej. Decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dodatkowe...

Zamknij