ggg ggg

Wystartowała „Zdalna szkoła+”

Ruszył program „Zdalna szkoła+”. Gminy mogą już składać wnioski o pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego do zdalnej edukacji. Złożenie wniosku to gwarancja otrzymania dofinansowania, a to wynosi od 35 do 165 tysięcy złotych. Z zakupem komputerów nie trzeba czekać na przelew. Samorządowcy, działajcie! – apeluje minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Nabór wniosków w programie „Zdalna szkoła+” ruszył o północy 15 maja 2020 r.
Do rozdysponowania mamy ponad 180 milionów zł.
– O pieniądze mogą się starać wszystkie gminy w Polsce. Zachęcamy do udziału w programie – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – „Zdalna szkoła+” to kolejny program, w którym wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), chcemy pomóc uczniom i nauczycielom w dostępie do sprzętu niezbędnego do zdalnych lekcji. W sumie przeznaczamy na ten cel ponad 367 milionów złotych – dodaje szef MC.
180 milionów z plusem
Najpierw była „Zdalna szkoła” z budżetem 187 milionów złotych, nadszedł czas na „Zdalną szkołę+”. Tym razem na dofinansowanie zakupu sprzętu mamy 180 milionów złotych. To równowartość 51 tysięcy laptopów lub 120 tysięcy tabletów. O wsparcie mogą starać się gminy, a wysokość dofinansowania (od 35 do 165 tysięcy złotych) zależy od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia.
Zasada jest taka: sprzęt kupuje gmina i wypożycza go uczniom lub nauczycielom, którzy najbardziej go potrzebują. Kiedy lekcje wrócą do szkół, sprzęt też tam trafi – będzie mógł być wykorzystywany przez wszystkich uczniów.
Złożenie wniosku o dofinansowanie jest gwarancją wypłaty. Z zakupem sprzętu nie trzeba czekać na podpisanie umowy i przelew. Finansujemy zakupy poczynione od 16 marca 2020 r.
– Zależy nam, aby gminy decydując o przekazaniu sprzętu pamiętały o potrzebach rodzin wielodzietnych – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Pamiętajmy też o niepełnosprawnych uczniach, którzy potrzebują specjalistycznego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Samorządy będą mogły je kupić za pieniądze z nowego programu – dodaje szef MC.
Szybkie tempo
Za otrzymane w ramach programu pieniądze można również sfinansować nie tylko niezbędne oprogramowanie, ale i ubezpieczenie sprzętu, mobilny dostęp do Internetu lub inne uzasadnione wydatki (np. akcesoria).
Nabór wniosków ruszył o północy na stronie www.cppc.gov.pl
– Tak jak w programie „Zdalna szkoła”, teraz także stawiamy na minimum formalności i maksimum skuteczności – mówi Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa. – Stosujemy najprostszą z możliwych procedur, po to, by pieniądze jak najszybciej trafiły na konta gmin – dodaje.
Na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa można znaleźć m.in. pełną dokumentację programu, aplikację do składania wniosków, wzór umowy i informator – kompendium wiedzy o programie.
Wszystko w jednym miejscu na https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola-2
Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

/Wydział Komunikacji
Ministerstwo Cyfryzacji/

50 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
ZATRZYMANI ZŁODZIEJE!

Węgrowscy funkcjonariusze zatrzymali sprawców kradzieży Dzielnicowi z KPP w Węgrowie ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn , którzy w dniu 07...

Zamknij