ggg ggg ggg

Wysokie temperatury są niebezpieczne dla naszego zdrowia a nawet życia

Synoptycy zapowiadają, że z każdym dniem temperatura będzie rosnąć, miejscami może przekroczyć 30°. W związku z tym apelujemy do mieszkańców naszego powiatu o zwrócenie uwagi na dzieci oraz osoby starsze, które są bardziej narażone na przegrzanie organizmu.

dav

Pierwsza połowa lata była dosyć kapryśna. Synoptycy zapowiadają, że pierwsze dni sierpnia będą upalne. Wszyscy czekamy na ciepłe, słoneczne dni jednak gdy temperatura zacznie przekraczać ponad 30oC może dochodzić do sytuacji zagrażających naszemu zdrowiu a nawet życiu. Apelujemy do osób starszych aby bez „pilnej potrzeby ” nie wychodziły na zewnątrz w godzinach gdy słońce najmocniej operuje. Przy tak ekstremalnych temperaturach rodzice powinni zadbać również o bezpieczeństwo swoich dzieci. Pamiętajmy aby absolutnie nawet na chwile nie pozostawiać dziecka zamkniętego w rozgrzanym aucie. Gdy temperatura na zewnątrz wynosi ponad 30oC w rozgrzanym aucie może przekraczać nawet 50o C co dla tak młodego organizmu stanowi śmiertelne zagrożenie. Nie zapominajmy o swoich czworonożnych przyjaciołach, zapewnijmy im odpowiednią ilość wody oraz cień aby zwierzę mogło „przetrwać” upał. W przypadku gdy zauważymy w aucie zaparkowanym w pełnym słońcu dziecko lub zwierzę reagujmy. Zadzwońmy na nr 47 704 42 00 lub alarmowy 112, wówczas liczy się każda minuta, która może zapobiec tragedii. Szukając ochłody pamiętajmy aby korzystać z kąpielisk strzeżonych przez ratownika. Kąpiąc się w miejscach niestrzeżonych ryzykujemy utratą zdrowia a nawet życia, dlatego wybierajmy kąpieliska gdzie nad bezpieczeństwem osób czuwa ratownik. Przypominamy, że w miejscach oznaczonych tablicą czarny punkt wodny występuje zakaz kąpieli, gdyż doszło tam do przypadków utonięć. Pamiętajmy, że pływanie po wypiciu alkoholu kończy się tragicznie.

 

mł.asp. Marzena Laczkowska

93 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
(Aktualizacja) Komunikat PSSE dot. powiatu legionowskiego (6 sierpień 2020)

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Legionowie z dnia 06.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu legionowskiego związaną z...

Zamknij