ggg ggg ggg ggg

WYNIKI REFERENDUM W NIEPORĘCIE: 96,09 % GŁOSUJĄCYCH NIE CHCE PRZYŁĄCZENIA GMINY DO WARSZAWY

W ubiegłą niedzielę, 14 maja w Nieporęcie, odbyło się referendum w sprawie ewentualnego przyłączenia gminy do metropolii warszawskiej. Frekwencja wyniosła 39,5 % co oznacza, że wyniki głosowania należy uznać za wiążące.

 

900Zorganizowane z inicjatywy władz samorządowych Nieporętu na czele z wójtem Sławomirem Maciejem Mazurem referendum gminne, spotkało się z dość dużym zainteresowaniem mieszkańców pomimo, iż już od kilku tygodni wiadomo było, że poselski projekt ustawy o utworzeniu metropolii warszawskiej nie będzie procedowany.
Podczas ubiegłoniedzielnego głosowania, które odbywało się w trzynastu obwodach i trwało od godz. 7:00 do 21:00 mieszkańcy Gminy Nieporęt mogli odpowiedzieć na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za tym, żeby miasto stołeczne Warszawa, jako metropolitarna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Nieporęt?”.
W sumie, oddano 4401 głosy (wszystkie oddane głosy były ważne), co oznacza, że w referendum wzięło udział 4 tysiące 401 mieszkańców z 11 tys. 142 uprawnionych do głosowania. Tym samym, frekwencja wyniosła 39,5 proc. (aby referendum zostało uznane za ważne minimalna frekwencja musiała wynieść 30 procent).
Spośród głosujących, zdecydowana większość (96,09 %), czyli aż 4173 mieszkańców wskazało, iż nie chce aby miasto stołeczne Warszawa, jako metropolitarna jednostka samorządu terytorialnego, objęła swoim zasięgiem Gminę Nieporęt.
Z kolei, za włączeniem Nieporętu do metropolii opowiedziało się 170 mieszkańców uczestniczących w głosowaniu (3,91%).
/opr. R.L./

1 409 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W hołdzie bohaterskim Lotnikom samolotu PZL 23 „Karaś” i Ofiarom wojennym, poniesionym przez społeczeństwo Gminy Poświętne

W ubiegłą niedzielę, 14 maja w Poświętnem, odbyły się uroczystości upamiętniające zarówno poległą podczas walk powietrznych nad Wołominem we wrześniu...

Zamknij