ggg
ggg ggg

Wyniki głosowania do Ząbkowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r.

Znamy już wyniki głosowania na ząbkowski Budżet Obywatelski, którego realizacja ma nastąpić w 2021 roku. Urząd Miasta w Ząbkach poinformował, że mieszkańcy oddali w sumie 465 głosów. Co istotne, wszystkie głosy były ważne.

Pod głosowanie poddano projekty zgłoszone przez mieszkańców, spełniające wymagania Uchwały Nr XXI/195/2020 Rady Miasta Ząbki z dnia 15 stycznia 2020 r. Głosować można było elektronicznie lub tradycyjnie, zaznaczając zadania do realizacji.
Wyniki głosowania mieszkańców przedstawiają się następująco:
Propozycje z zakresu projektów społecznych: Darmowy sport i kultura Brazylijska (po mojemu mała litera) dla każdego – 95 głosów; Kurs samoobrony dla kobiet – 147 głosów; Nauka tanga argentyńskiego – 23 głosy; Nordic Walking – 30 głosów; Zdrowy kręgosłup – gimnastyka – 139 głosów.
Propozycje z zakresu projektów infrastrukturalnych: Rozbudowa skateparku w Ząbkach – 287 głosów; Propagowanie kultury fizycznej oraz przełamywanie strachu przy udziale Straży Pożarnej w Ząbkach – zakup ścianki wspinaczkowej – 51 głosów; Wzmocnienie bezpieczeństwa mieszkańców podczas stanów zagrożenia oraz akcji ratunkowych prowadzonych przez Straż Pożarną w Ząbkach – zakup namiotu pneumatycznego z osprzętem, w którym można zorganizować, np. szpital polowy – 110 głosów.
W wyniku głosowania do ząbkowskiego Budżetu Obywatelskiego, zgodnie z zasadami określonymi w ww. uchwale, do realizacji w 2021 roku wybrano następujące projekty:

Z zakresu projektów społecznych:
Darmowy sport i kultura Brazylijska dla każdego (95 głosów);
Kurs samoobrony dla kobiet (147 głosów);
Zdrowy kręgosłup – gimnastyka (139 głosów).

Z zakresu projektów infrastrukturalnych:
Rozbudowa skateparku w Ząbkach (287 głosów);
Propagowanie kultury fizycznej oraz przełamywanie strachu przy udziale Straży Pożarnej w Ząbkach – zakup ścianki wspinaczkowej (51 głosów);
Wzmocnienie bezpieczeństwa mieszkańców podczas stanów zagrożenia oraz akcji ratunkowych prowadzonych przez Straż Pożarną w Ząbkach – zakup namiotu pneumatycznego z osprzętem, w którym można zorganizować, np. szpital polowy (110 głosów).

(Zainteresowanym przypominamy, że z wynikami głosowania można zapoznać się także na platformie do budżetu obywatelskiego: https://zabki.budzet-obywatelski.org/wyniki).
Gratulujemy autorom zwycięskich projektów, a wszystkim mieszkańcom, którzy wzięli udział w głosowaniu serdecznie dziękujemy.
/opr. KW/

84 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Powiat Legionowski w czerwonej strefie!

Od soboty 17 października powiat legionowski znajduje się w tzw. czerwonej strefie, w której obowiązują poważniejsze obostrzenia wynikające z pandemii...

Zamknij