ggg
ggg ggg
ggg ggg

Wyjątkowa okazja Iphone 8 za 1 zł po czym z konta zniknął ponad tysiąc złotych

Apelujemy o więcej rozwagi i ostrożności podczas tzw. super okazji na portal ogłoszeniowych. Niestety mieszkaniec powiatu ostrowskiego odczuł to na własnej skórze tracąc ponad tysiąc złotych.

Drodzy mieszkańcy powiatu ostrowskiego! apelujemy o więcej rozsądku i ostrożności podczas zakupów na portalach. Pamiętajmy, że nie istnieją super okazje gdzie możemy za 1 złoty kupić produkt, którego wartość rynkowa jest w granicach od 1500 do 2500zł. Niestety na własnej skórze przekonał się o tym 26-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna od swojej dziewczyny otrzymał informację o możliwości zakupu Iphona 8 za 1 zł. Kobieta przesłała 26-latkowi link za pośrednictwem którego miała być uregulowana transakcja. Mężczyzna po kliknięciu w opcję kup teraz został przekierowany na stronę swojego banku tam wpisał login oraz hasło. Po chwili 26-latek otrzymał informację z banku, że zmieniono nr tel dostępowego oraz pin do aplikacji w telefonie. Następnie z konta 26-latka dokonano przelewu na inny rachunek w tym samym banku poczym dokonano wypłaty za pomocą blika z bankomatu. W ten sposób mężczyzna stracił ponad tysiąc złotych.

Jeszcze raz apelujemy o ostrożność podczas dokonywania zakupów w ramach tzw „super okazji”. Pamiętajmy aby absolutnie nigdy nie klikać na przesyłane przez sprzedawcę linki, w ten sposób udostępniamy oszustom swoje loginy i hasła do kont bankowych. Dodatkowo w ten sposób ułatwiamy oszustom dokonanie zmian w postaci nr tel dostępowego oraz nr pin, loginów i haseł. Wówczas oszust posługuje się naszym kontem jak „pełnoprawny wlaściciel” i dokonuje przelewów.

mł.asp. Marzena Laczkowska

301 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Do napadu na salon gier przefarbował włosy i brodę na rudo

39-latka zatrzymali kryminalni wołomińskiej komendy. Mężczyzna w kwietniu br. w jednym z salonów gier w Markach dokonał rozboju na pracującej...

Zamknij