ggg ggg

Wydano już 500 Radzymińskich Kart Mieszkańca!

W ubiegłopiątkowy poranek, 7 lipca w obecności burmistrza Radzymina Krzysztofa Chacińskiego wręczono pięćsetną Radzymińską Kartę Mieszkańca. O sukcesie programu świadczy fakt, że pół tysiąca kart wydano zaledwie w przeciągu tygodnia od jego rozpoczęcia.

 

500Jak już informowaliśmy, Gmina Radzymin wprowadziła Radzymińską Kartę Mieszkańca, dzięki której od 1 lipca br. mieszkańcy gminy mogą korzystać z przywilejów przygotowanych przez samorząd, jednostki gminne, organizacje oraz firmy partnerskie.
Radzymińska Karta Mieszkańca uprawnia m.in. do bezpłatnych przejazdów komunikacją gminną, skorzystania z „Bonu Malucha”, promocyjnych cen biletów na gminne wydarzenia kulturalne, zniżek na wybrane zajęcia i dostęp do infrastruktury sportowej. Na karcie można także zakodować długookresowe bilety ZTM Warszawa. O wydanie karty mogą ubiegać się wszyscy mieszkańcy Gminy Radzymin, którzy są tu zameldowani lub rozliczają podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Wołominie.
Celem wprowadzenia programu Radzymińska Karta Mieszkańca jest budowanie lokalnej tożsamości mieszkańców w wielu aspektach – od identyfikowania się z radzymińską historią i tradycją po płacenie tu podatków i budowanie lojalności konsumenckiej wobec lokalnych przedsiębiorców.
– Chcemy, aby Radzyminiacy identyfikowali się z gminą, w której mieszkają i byli z tego dumni. Dzięki Radzymińskiej Karcie Mieszkańca możemy zaproponować mieszkańcom wiele korzyści, związanych z zamieszkaniem w naszej gminie, począwszy od bezpłatnych przejazdów komunikacją gminną, poprzez dopłaty do opieki nad najmłodszymi dziećmi, po komercyjne oferty, przygotowane przez firmy partnerskie – mówi burmistrz Krzysztof Chaciński. – Jedna karta w portfelu i wiele zastosowań – to było jedno z głównych założeń przy tworzeniu Radzymińskiej Karty Mieszkańca. Dzięki podpisanej przez Gminę Radzymin umowie z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie poszerzyliśmy funkcjonalność karty i jesteśmy w gronie zaledwie sześciu okołowarszawskich gmin, które dają mieszkańcom możliwość kodowania na karcie mieszkańca biletu okresowego ZTM – dodaje.
Dla posiadaczy Radzymińskiej Karty Mieszkańca Gmina Radzymin przygotowała również nowy samorządowy program pod nazwą „Bon Malucha”, który zacznie obowiązywać od 1 września 2017 r. Jego celem jest ułatwienie opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia. Rodzice małych dzieci, którzy wyrobią sobie i dziecku Radzymińską Kartę Mieszkańca, będą mogli ubiegać się o dofinansowanie do udokumentowanych kosztów opieki, np. opłat za żłobek lub wynagrodzenia dla niani, w wysokości od 300 do 500 zł miesięcznie na dziecko.
W imieniu władz samorządowych zachęcamy mieszkańców do wyrabiania kart w UMiG Radzymin (pl. T. Kościuszki 2) lub w USC – ul. Konstytucji 3 Maja 19. (Wszelkie szczegóły dotyczące Radzymińskiej Karty Mieszkańca można znaleźć na stronie: rkm.radzymin.pl).
/opr. R.L./

 

344 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Lato w Mieście w MDK

W piątek zakończyliśmy dwutygodniową akcję Lato w Mieście organizowaną przez Miejski Dom Kultury w Wołominie. W wydarzeniu wzięło udział 50...

Zamknij