ggg ggg

Wybory 2020: Prezydent Andrzej Duda na rynku w Serocku

W ubiegłą środę, 17 czerwca po południu ubiegający się o reelekcję Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Serock. – Przed nami bardzo ważne wybory, które przesądzą o tym, jak będzie się rozwijała Polska w następnych latach – powiedział podczas spotkania z mieszkańcami na serockim rynku.

Przedwyborcza wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Serocku z pewnością zapisze się w pamięci mieszkańców. Tym bardziej, że Serock to jedyna miejscowość w powiecie legionowskim, która znalazła się na trasie prezydenckiej kampanii przed wyborami, które odbędą się już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca.
Podczas przemówienia w Serocku Andrzej Duda podkreślił, że musimy budować nowoczesną Polskę jako kraj nowoczesny gospodarczo, kraj nowoczesnych technologii, kraj rozwinięty, ale musimy być społeczeństwem opartym na wartościach, bo to one dają nam siłę.
– Czuję wielką odpowiedzialność za to, by zostawić następnym pokoleniom jak najpiękniejszą, jak najbezpieczniejszą, jak najlepiej rozwiniętą Polskę. Zamożną, sprawiedliwą i uczciwą, dlatego proszę Państwa o wsparcie – kontynuował.
Przypomniał o wprowadzonych przez ostatnie pięć lat programach społecznych wspierających rodzinę – 500+, 300+, 13. emerytura i renta dla seniorów, czy leki 75+.
– Chcę, żeby Państwo zarabiali tak, jak w najbogatszych krajach Europy Zachodniej. To jest moje najważniejsze dążenie – oznajmił.
Poprosił o wsparcie, podkreślając, że polska rodzina, młodzi i seniorzy „są w absolutnym centrum”.
– To do nich kieruję moją politykę. Gwarantuję, że wszystkie świadczenia, o których mówiłem, będą utrzymane. Gwarantuję też, że Polska będzie się rozwijała dynamicznie – powiedział.
Przypomniał, że Rafał Trzaskowski w wywiadzie z 2015 roku powiedział, że podwyższenie Polakom wieku emerytalnego to było działanie modernizacyjne.
– Wyobrażacie sobie to Państwo? To ma być modernizacja? Wbrew ludziom, szkodząc im, obciążając ich dodatkowymi pracami, zabierając pieniądze z OFE? Że likwiduje się 32 placówki sanitarno-epidemiologiczne w całym kraju. Likwiduje komisariaty policji, to ma być modernizacja? – pytał.
Podkreślił, że jest to „cofanie oraz zwijanie Polski i nie wolno dopuścić do tego, aby tacy ludzie w naszym kraju mogli wrócić do władzy”.
– Nie pozwólmy, by do władzy wrócili ci, którzy niszczyli i niszczą Polskę. Którzy niszczą nasze tradycyjne wartości i podpisują się pod tego typu działaniami. Ja takiej polityce mówię „nie!” i chcę chronić Państwa praw – powiedział Prezydent Andrzej Duda, a jego wystąpienie było słuchane z uwagą przez tłumnie zgromadzonych mieszkańców Serocka i okolic.

/opr. KW; foto: UMiG Serock, www.andrzejduda.pl/

330 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Pułtuska

20 czerwca 2020 r. do sali Maneż w Domu Polonii w Pułtusku tłumnie (zachowując odpowiednie odległości i nakładając maseczki) przybyli...

Zamknij