ggg
ggg ggg

Wspólnie o bezpieczeństwie

W Łochowie, gdzie realizowana jest budowa dwupoziomowego skrzyżowania drogi z koleją, inwestor PKP Polskie Linie Kolejowe SA w ramach kampanii Bezpieczny przejazd – ,,Szlaban na ryzyko!” wraz z wykonawcą, firmą PORR SA oraz przedstawicielem Komisariatu Policji w Łochowie przekazali Przedszkolu Terapeutycznemu i Szkołom Podstawowym nr. 1, nr. 2, nr. 3 w Łochowie materiały edukacyjne, odblaskowe, które zwiększą bezpieczeństwo najmłodszych.

Realizowana budowa wiaduktu oznacza czasową zmianę organizacji ruchu kołowego. To konieczność zachowania właściwej prędkości przez kierowców oraz wzmożonej uwagi przez przechodniów. Komendant wraz z dzielnicowym Komisariatu Policji w Łochowie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców wyszli z inicjatywą zorganizowania działań informacyjnych dla dzieci i młodzieży w ramach policyjnej akcji „Świeć przykładem”. Sytuacja w całym kraju jest wyjątkowa, więc dziś przekazujemy elementy, które poprawią widoczność dzieci na drodze. W kolejnym etapie jak tylko będzie to możliwe, odbędą się spotkania, podczas których będziemy edukować dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się na przejazdach kolejowo-drogowych, czy przejściach dla pieszych – powiedziała mł.asp. Marzena Wójcik, dzielnicowa KP w Łochowie.

Wspólna inicjatywa wpisuje się w kampanię społeczną realizowaną od 15 lat przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA pn. Bezpieczny Przejazd – ,,Szlaban na ryzyko!”. Pośpiech, ignorancja, brawura i brak rozsądku to najwięksi zabójcy na torach – powiedziała Danuta Mironiuk Koordynator kampanii z ramienia Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Siedlcach. Tarczą, chroniącą kierowców przed nieszczęściem, jest wiedza na temat przepisów i odpowiedzialność za siebie oraz inne osoby. Równocześnie piesi też muszą wiedzieć jak zachowywać się bezpiecznie, szczególnie w miejscach, gdzie poza ruchem pociągów ma dodatkowo miejsce budowa np. wiaduktu. Dlatego poprzez szeroko zakrojone działania od lat edukujemy uczestników ruchu drogowego i walczymy o to, co najcenniejsze: ludzkie zdrowie i życie – dodała.

Działania na rzecz bezpieczeństwa to również domena branży budowlanej. Tegoroczny Tydzień Bezpieczeństwa odbywa się pod hasłem ,,Drużyna bezpiecznie się trzyma”.Realizując każdy z procesów budowlanych nie godzimy się na tolerowanie niebezpiecznych i ryzykownych zachowań, a przede wszystkim na zabójczą rutynę – mówi Dorota Wywiórka, dyrektor kontraktu w PORR SA.  Na budowie jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za sąsiadów naszych inwestycji, w tym tych najmłodszych. Dlatego Tydzień Bezpieczeństwa to znakomity czas na promocję właściwych postaw i świadomej edukacji, w ramach inicjatyw takich jak ta, w które PORR SA jako odpowiedzialny wykonawca zawsze chętnie się włącza – dodała.

W ramach akcji zorganizowanej w Łochowie w dniu 26. października br. do placówek oświatowych przekazano ponad 2 tys. elementów poprawiających widoczność na drodze, w tym kamizelek, odblasków i innych elementów poprawiających widoczność pieszych na drodze oraz tysiąc zeszytów edukacyjnych i kolorowanek popularyzujących wśród najmłodszych bezpieczne zachowania w obrębie terenów kolejowych

Lucyna Roszyk PORR

mł.asp. Monika Księżopolska

275 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2020

Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca...

Zamknij