ggg ggg

Wsparcie usług opiekuńczych

25 maja 2020r. Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk w obecności Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła podpisał umowę na przyznanie środków finansowych w ramach programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych”.

Na realizację tego programu ze środków Funduszu Solidarnościowego samorząd Gminy Tłuszcz otrzymał wsparcie w wysokości 80 820,00 zł.
Strategicznym celem Programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” jest wsparcie społeczne w formie usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych osób niepełnosprawnych w wieku do 75. roku życia posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne oraz dla dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji (z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi).
Zdjęcia: www.gov.pl.
/Gmina Tłuszcz, foto:www.gov.pl/

261 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Powiatowe banknoty z okazji 100. rocznicy Cudu nad Wisłą

Powiat Wołomiński, jako pierwszy samorząd w Polsce będzie posiadał swój własny banknot pamiątkowy. W miniony piątek, 26 czerwca podpisane zostało...

Zamknij