ggg ggg ggg ggg

Wręczono nagrody w konkursie „Ojczyzna codziennie” dla uczniów szkół Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi 7 kwietnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie patriotycznym „Ojczyzna codziennie” dla uczniów szkół rolniczych MRiRW. W wydarzeniu wziął udział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk wraz z sekretarzem stanu Anną Gembicką, którzy osobiście wręczali dyplomy oraz gratulowali zwycięzcom.

Konkurs „Ojczyzna codziennie” został ogłoszony jako kolejny, realizujący ideę konkursów o tematyce patriotycznej. Konkurs motywował do poszerzania wiedzy o własnym regionie, a także wymagał doskonalenia umiejętności posługiwania się technologią multimedialną.
– Jest dla mnie – jako ministra odpowiedzialnego także za oświatę rolniczą – wielką satysfakcją, że poprzez uczestniczenie uczniów w takich konkursach jak konkurs „Ojczyzna codziennie” pielęgnują Państwo polskie tradycje i wzmacniają poczucie patriotyzmu wśród młodzieży – powiedział wicepremier Kowalczyk do zebranych w sali nauczycieli oraz dyrektorów resortowych szkół rolniczych. – Interesującym elementem konkursu „Ojczyzna codziennie” jest również poszukiwanie współczesnych bohaterów, których odnajdujecie w swojej społeczności, a którzy wywierają na nią pozytywny wpływ, łącząc współczesność z piękną polską historią i tradycją – dodał wicepremier.
Trzyosobowe drużyny uczniów z resortowych szkół rolniczych miały za zadanie przygotować prezentację w wybranej przez siebie kategorii: Świąteczne tradycje i obyczaje lub Współcześni bohaterowie. Przed uczniami postawiono wymóg wskazania pozytywnych wzorców osobowych.
Pierwsze miejsce w kategorii „Świąteczne tradycje i obyczaje” zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Józefa Piłsudskiego w Okszowie. W kategorii „Współcześni bohaterowie” najlepszą prezentację wykonała drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Adolfa Dygasińskiego w Sichowie. Wręczono również nagrody dla laureatów drugich i trzecich miejsc. W obu kategoriach przyznano także wyróżnienia.
W drugiej edycji konkursu patriotycznego zostali uhonorowani także nauczyciele, pod których czujnym okiem uczniowie przygotowali zwycięskie filmy i prezentacje multimedialne. Fundatorem nagród w konkursie był minister rolnictwa i rozwoju wsi.
Wicepremier Henryk Kowalczyk podziękował rodzicom i nauczycielom za wsparcie oraz motywację okazane podopiecznym w przygotowywaniu prezentacji oraz wzmacnianie poczucia patriotyzmu wśród młodych osób.

568 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„13 PUŁK PIECHOTY W PUŁTUSKU” – wystawa poświęcona wojskowym tradycjom Pułtuska

W piątkowe popołudnie, 8 kwietnia 2022 r., w Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Pułtusku mieszczącego się przy ul. Rynek 13 odbyła...

Zamknij