ggg ggg

Wręczenie stypendiów Premiera w Wyszkowie

42 najlepszych uczniów z terenu działania Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie otrzymało stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020. Uroczystość odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Wyszkowie.

Uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/20 (region ostrołęcki) odbyło się 10 grudnia 2019 r. o godz. 11.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Wyszkowie.
42 najlepszym uczniom z terenu działania Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie przyznano stypendium, a w tej liczbie znalazło się siedmioro uczniów z wyszkowskich szkół. Ogółem na terenie województwa mazowieckiego w bieżącym roku szkolnym takich stypendiów otrzymał 500 uczniów. Warunkiem uzyskania stypendium było osiągnięcie przez ucznia promocji z wyróżnieniem i najwyższej w danej szkole średniej ocen lub wykazanie szczególnych uzdolnień w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.
Stypendia i gratulacje odbierali uczniowie od Doroty Skrzypek – Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty, Anny Kaszuby – Kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach oraz w obecności Starostów Powiatów lub ich przedstawicieli. Uroczystość poprowadziła Iwona Murawska. Gratulacje stypendystom przekazał starosta powiatu wyszkowskiego Jerzy Żukowski. Podkreślał, że takie uroczystości napawają radością i każą patrzeć z wielkim optymizmem w przyszłość świata, Europy, Polski, a także przyszłość naszego powiatu wyszkowskiego. Z kolei należy docenić to, ile pracy kosztował ten sukces, ile włożyli wysiłku, by znaleźć się w miejscu, w którym są teraz, ale też nastąpiło to dzięki wsparciu rodziców i pracy nauczycieli. O talencie i pasji polskiej młodzieży świadczyły też osiągnięcia najwybitniejszego ucznia wyszkowskiego Liceum – wybitnego kryptologa Jerzego Różyckiego. Gratulacje stypendystom złożyła także kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba. Dorota Piotrowicz dyrektor I LO, szkoły ze 105-letnią tradycją, skierowała do stypendystów gratulacje i życzenia wielu kolejnych sukcesów na ścieżce edukacyjnej. W imieniu stypendystów głos zabrała Wiktoria Łaszczewska z klasy II a I LO im. C.K. Norwida. Podziękowała rodzicom i nauczycielom oraz wszystkim, którzy pomagają młodym ludziom w dążeniu ku dojrzałości i zgłębianiu wiedzy. Uroczystość uświetnił przygotowany przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie program artystyczny – spektakl pt. „W cieniu Enigmy”, którego celem przewodnim było przedstawienie sylwetki ucznia Tej szkoły, wybitnego matematyka, kryptologa Jerzego Różyckiego, który złamał kod Enigmy. W rolę kryptologa Jerzego Różyckiego wcielił się Oliwier Ciskowski. Za reżyserię odpowiadały polonistki Marzena Deluga, Iwona Żelazna – Łysik, Ilona Kołodziejska, Klaudyna Matejko – Kulasińska.

Lista stypendystów:

Powiat Wyszkowski
Dominika Wójcik ZS nr 3 w Wyszkowie, Aleksandra Zawadzka z ZS nr 3 w Wyszkowie, Patrycja Torbińska z ZS nr 1 w Wyszkowie, Magdalena Anna Branicka z ZS nr 1 w Wyszkowie, Jolanta Płochocka z CK ZDZ w Wyszkowie, Aleksandra Anna Ciemerych CEZiU „Kopernik”, Wiktoria Łaszczewska z I LO w Wyszkowie.

Powiat Przasnyski
Wiktoria Dzieżyk z LO w Przasnyszu, Natalia Mosakowska z ZSP w Przasnyszu, Aleksandra Jakubiak z ZSP w Przasnyszu, Ewelina Rucka z LO Jednorożec, Krystian Cichowski z TA w Przasnyszu, Tomasz Roman Folga z LO w ZSP w Chorzelach.

Powiat Ostrowski
Aleksandra Śladewska z LO Ostrowi Maz., Piotr Grabowski z ZS nr 1 w Ostrowi Maz., Natalia Zera z ZS nr 1 w Ostrowi Maz., Urszula Jagielska z ZS nr 2 Ostrowi Maz., Karol Jarząbek z ZS w Lubiejewie, Żaneta Stańska z ZS w Małkini.

Miasto Ostrołęka
Daniel Kaliszewski z I LO, Sylwia Umińska z II LO, Piotr Pędzich z III LO, Patryk Sakowski LO Klasyczne, Julia Prusik Społeczne LO, Piotr Wieczorek ZSZ nr 1, Klaudia Żabińska ZSZ nr 2, Arkadiusz Wilczyński z ZSZ nr 3, Magdalena Lemańska w ZS nr 3, Natalia Gwara ZSZ nr 4.
Powiat Ostrołęcki
Katarzyna Olszewska ZSP Łyse, Joanna Płoska ZSP Baranowo, Małgorzata Sokołowska z ZSP Czerwin, Paulina Podolak w ZSP Goworowo, Natalia Gostkowska ZSP Troszyn, Klaudia Ruszczyk ZSP Myszyniec, Siamad Abouzr ZSP Myszyniec, Patrycja Perzan ZSP Kadzidło.
Powiat Makowski
Bartosz Wysocki LO nr 1 Maków Maz., Alicja Otłowska ZS Maków Maz., Sandra Czaplicka ZS Krasnosielec, Karolina Gołyś ZS Różan.
/Janusz Adam Czerwiński, KW/

1 207 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konferencja podsumowująca 600-lecie istnienia miejscowości Wąsewo.

11 grudnia 2019 r. odbyła się konferencja podsumowująca 600-lecie istnienia miejscowości Wąsewo, na początku, której została odsłonięta tablica pamiątkowa uwieczniająca...

Zamknij