ggg ggg ggg

Wojciechowe Święto (28.05.2013)

Tegoroczny festyn z okazji Wojciechowego świętowania rozpoczął się – podobnie jak w roku poprzednim – barwnym korowodem, który przeszedł ze stadionu miejskiego na rynek.

Udział w korowodzie wzięły różne grupy, działające na terenie gminy: stowarzyszenia, koła, przedstawiciele placówek szkolnych, przedstawiciele instytucji z terenu gminy, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Serock (ze św. Wojciechem na czele) oraz jednostek organizacyjnych, delegacje z miast partnerskich oraz mieszkańcy i sympatycy Miasta i Gminy Serock. Zdawać by się mogło, że obchody Święta Patrona Serocka, św. Wojciecha każdego roku dostarczają takich samych emocji. Nic bardziej mylnego. Zaangażowanie osób wspierających organizatorów przedsięwzięcia oraz udział uczestników pokazują, że z roku na rok zainteresowanie inicjatywami związanymi z obchodami święta jest coraz większe. Motywem przewodnim tegorocznych przedsięwzięć kulturalnych jest 50-lecie Jeziora Zegrzyńskiego. Patronat nad nimi objął Mateusz Kusznierewicz.  Jubileusz ten stał się także hasłem przewodnim korowodu. Kreatywność uczestników przeszła  najśmielsze oczekiwania. Przez miasto przeszły wodne stworzenia, „przepłynęły”  łodzie, ulice „zalały” fale Jeziora Zegrzyńskiego . Nie brakowało także marynarzy i zegrzyńskich paskud. Okrzyki prezentujące grupy, instrumenty muzyczne, klaksony, bańki mydlane, tabliczki, pompony – było głośno , barwnie, radośnie i efektownie. Po korowodzie organizatorzy uroczystości zaprosili mieszkańców do wspólnego zagrania Walczyka Serockiego na fletach. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, grupie zdeklarowanych flecistów przewodziła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Serocku. Wielkie emocje towarzyszyły na scenie uczniom i podopiecznym grup prowadzonych przez instruktorów z Ośrodka Kultury w Serocku występującym – szczególnie tym, którzy po raz pierwszy prezentowali się przed tak wielką publicznością. Miłośnikom szant wielu muzycznych wrażeń dostarczył zespół Załoga dr. Bryga, a ci, którzy mają „bigbit” we krwi bawili się przy dźwiękach formacji The Fireballs. Najbardziej oczekiwanym jednak momentem był jak zwykle występ głównej gwiazdy wieczoru. Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing – jak się okazało – ma w Serocku wielu fanów. Zaproszona do wspólnej zabawy publiczność entuzjastycznie reagowała na kolejne przeboje Macieja, który prócz autorskich utworów, nadał efektowne nowoczesne brzmienie polskim przebojom z dawnych lat. 
Agnieszka Woźniakowska UMiG w Serocku/opr rc/

Galeria zdjęć

2 064 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tabliczka mnożenia na wesoło… : ) (28.05.2013)

Arystoteles stwierdził niegdyś, że matematyka jest nauką wszystkiego.  O tym, że miał rację, można było przekonać się w ubiegły piątek...

Zamknij