ggg ggg

Władze Dąbrówki uczciły Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W miniony czwartek, 1 marca przedstawiciele samorządu gminy Dąbrówka na czele z wójtem Radosławem Korzeniewskim, uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wójt gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski, wraz z zastępcą Zenonem Zadróżnym oraz sekretarzem Gminy Dąbrówka Michałem Strzeleckim, złożyli kwiaty pod pomnikiem Chwały Oręża Polskiego w Kołakowie, oddając hołd bohaterom podziemia antykomunistycznego, poległym w walce o niepodległość Ojczyzny.
Tego dnia, wójt Radosław Korzeniewski miał zaszczyt reprezentować samorząd i mieszkańców Gminy Dąbrówka na głównych uroczystościach, zorganizowanych w Muzeum Żołnierzy Wyklętych, mieszczącym się w przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Z inicjatywy Komendy Głównej Policji odbyła się ceremonia odsłonięcia tablicy z wizerunkiem kolejnego Bohatera Niezłomnego, który oddał życie za Ojczyznę. Był nim, Bolesław Kontrym ps. „Żmudzin” „Biały”, „Bielski”, „Cichocki”, który urodził się 27 sierpnia 1898 r. w Zaturcach. Był m.in. oficerem Policji Państwowej w II Rzeczypospolitej, majorem piechoty Wojska Polskiego, Cichociemnym oraz żołnierzem Armii Krajowej. Odsłonięty portret znajduje się na murze przed wejściem do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
Cześć i Chwała Bohaterom!

484 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozstrzygnięcie I Szkolnego Konkursu Krasomówczego w radzymińskiej „Stalowej Jedynce”

W ubiegły piątek, 2 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie, miało miejsce wręczenie...

Zamknij