ggg ggg ggg

Władysław Kosiniak-Kamysz w Długosiodle

21 maja 2020 r. z wizytą do Długosiodła wybrał się jeden z kandydatów na Prezydenta RP. Był witany bardzo serdecznie przez gospodarza gminy – wójta Stanisława Jastrzębskiego oraz przez kilku działaczy PSL z tego regionu.

Ubiegający się o urząd prezydenta Polski leader Polskiego Stronnictwa Ludowego zadeklarował podczas kilkudziesięciominutowej konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli lokalnej prasy i ogólnopolskich (niektórych) telewizji w miniony czwartek 21 maja, że będzie patronem samorządności w Polsce. W miłej i sielskiej atmosferze skansenu w Długosiodle, na tle malowniczych drzew, chatynki i stawu omawiał pogarszającą się sytuację gmin w związku z restrykcjami związanymi z epidemią koronawirusa. Gościowi wtórował wójt Jastrzębski przedstawiając swoje odczucia, ale też informując o ubytku dochodów gminy oraz o przewidywanej stracie budżetowej. Bolączką też jest finansowanie oświaty i spadająca subwencja na dziecko w szkole, remonty i pensje dla nauczycieli… itd. A więc, puentował swoje podsumowanie rządzących wójt Długosiodła, kto jest potrzebny? Oczywiście – Władysław Kosiniak-Kamysz „człowiek zgody narodowej”. Kandydat zaś zgadzał się z oceną wójta informując m.in., że analizy pokazują wyraźnie spadek wpływów z PIT o 40 proc., CIT o 30 proc., co w ostateczności doprowadzi do katastrofy, braku inwestycji samorządowych i utraty miejsc pracy. Miał też postulat, który w przyszłości będzie wprowadzał, czyli wynagrodzenia nauczycieli w 100% pokrywać będzie budżet państwa, a tak w ogóle potrzebna jest nowa ustawa o dochodach samorządów i przywrócenie ich kompetencji. Stawiał również samorządność na piedestale, jako najważniejszą i zapewniał, że będzie jej strażnikiem. Na co wójt Długosiodła, po dłuższych wywodach gościa, zapewnił, że pokładają w kandydacie Władysławie Kosiniaku – Kamyszu wielkie nadzieje. Konferencja przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze oraz wspólnych ustaleń i zapewnień.

/KW/

 

1 126 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gminna łódź patrolowa w służbie ekologii i bezpieczeństwa na wodzie

21 maja br. Gmina Pułtusk podjęła współpracę z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym m.in. w zakresie: 1. działań zmierzających do likwidacji...

Zamknij