ggg ggg ggg

„Witaj Maj, Trzeci Maj…”

Modlitwa za Ojczyznę podczas Mszy Św. w Kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie pod przewodnictwem proboszcza parafii Łochów, Romana Szmurło rozpoczęła gminne obchody 228 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Ignacego Jana Paderewskiego. Patriotyczna część obchodów rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego, po którym z okolicznościowym przemówieniem i listem od Marszałek Senatu RP Marii Koc, wystąpił Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.
Na zakończenie uroczystości delegacje samorządu Gminy Łochów, Urzędu Miejskiego w Łochowie, Nadleśnictwa, Klubu Gazety Polskiej, Stowarzyszenia „Jacy? Tacy?”, Klubu Motocyklowego MAD MOOSE oraz młodzieży i dyrektorów szkół Gminy Łochów, złożyły symboliczne wiązanki kwiatów.
Dokładnie 228 lat temu – 3 maja 1791 r. – Sejm Czteroletni po burzliwej debacie na Zamku Królewskim w Warszawie przyjął Ustawę Rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
/Info/

706 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obchody Święta Narodowego 3 Maja

Obchody Święta Narodowego 3 Maja miały charakter miejski, powiatowy i garnizonowy. Po Mszy Świętej w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w...

Zamknij