ggg
ggg ggg

Wielomilionowe inwestycje wodociągowe w gminie Małkinia Górna – ostatni etap wodociągowania północnej części gminy

Od 2015 roku wodociągowanie gminy Małkinia Górna nabrało olbrzymiego tempa. Wielomilionowe nakłady na ten cel przyczynią się wkrótce do tego, że gmina będzie w 100% zwodociągowana, a prawie każdy mieszkaniec będzie miał dostęp do zdrowej, atestowanej wody.

Dla północnej części gminy przygotowane zostały dwa projekty wodociągowe. Jeden został zrealizowany w 2016 roku. Obejmował on takie miejscowości jak Żachy – Pawły, część Niegowca oraz część Daniłowa Parcele i Daniłowa. Łączna ilość wykonanych przyłączy dla tego terenu to 79. Pierwszy projekt wodociągowy razem z przyłączami kosztował 1.017.402,00 zł. Pozwolenie na budowę tego wodociągu gmina uzyskała 16 marca 2016 roku.
Drugi projekt będzie zrealizowany do końca listopada 2018 roku. Pozwolenie na budowę wodociągów w miejscowościach Orło, w pozostałej części Niegowca, Daniłowa Parcele i Daniłówki Drugej gmina uzyskała od wojewody 31 października 2016 roku, natomiast od Starosty Powiatu Ostrowskiego w marcu 2017 roku. Jest to ostatni etap wodociągowania północnej części gminy Małkinia Górna, na który od dawna czekali mieszkańcy.
Wykonawcą zadania wyłonionego w drodze przetargu nieograniczonego została firma Multi – Kom Andrzej Nakielski, ul. Kolejowa 103, 07-410 Ostrołęka. Wartość zadania to kwota 3.093.158,67 zł. W dniu 22 listopada 2017 roku została podpisana umowa na budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowościach Orło, Niegowiec, Daniłowo Parcele, Daniłówka Druga, gminy Małkinia Górna.
Długość planowanej dobudowy sieci wodociągowej to 11,135 km, a ilość domów przewidzianych do przyłączenia to 99 sztuk. Budowa sieci uwzględnia przejście pod rzeką Brok oraz pod linią kolejową. W większości wodociąg przebiega w pasie drogi wojewódzkiej, powiatowej lub w pasach dróg gminnych. W dniu 22 listopada 2017 roku odbyło się zebranie z mieszkańcami, którym przekazano szczegóły dotyczące budowy sieci wodociągowej.
Pomimo dużych kosztów ponoszonych na budowę wodociągów, to jedno z zadań priorytetowych gminy Małkinia Górna. Zasadniczym celem budowy sieci wodociągowej jest zabezpieczenie wody spełniającej normy. W dobie XXI wieku wodociągi są standardem życia codziennego. Dlatego ich budowa jest jednym z najważniejszych zadań w gminie.
/Info/

1 532 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Sytuacja pałacu w Dębinkach zmierza do szczęśliwego finału

Po długotrwałym namyśle i wielomiesięcznych, by nie powiedzieć wieloletnich dyskusjach, co zrobić z pałacem w Dębinkach, który był jeszcze do...

Zamknij