ggg ggg

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Wyszkowie

Niedziela 13 stycznia to dzień szczególny dla wielu z nas od lat. Obecnie odbył się już 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W koncertach, licytacjach i zbiórkach bierze udział cała Polska. Organizowane są imprezy w niemal każdym mieście w Polsce, ale także za granicą. W tym roku pieniądze zostaną wydane na sprzęt dla specjalistycznych szpitali dziecięcych pod hasłem: „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Łącznie w zbiórce uczestniczyło 120 tys. wolontariuszy z 1,7 tys. sztabów. Łączna kwota, jaką zebrała Orkiestra przez 27 lat, przekroczyła miliard zł. Po raz pierwszy światełko do nieba zamieniło się w pokaz laserów, a nie fajerwerków.
Podczas tegorocznego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszkowski sztab zebrał 116.444,56 zł – wyjątkowo dobry wynik, dzięki wsparciu okazanemu przez mieszkańców. Trzeba przyznać, że w Wyszkowie sztab WOŚP pod kierownictwem Leszka Marszała inicjował i przygotował wiele atrakcji i to przez cały weekend. Już od piątku w klubie Stary Browar grał na rzecz WOŚP koncert rockowy przygotowany przez WOK „Hutnik” i Kolektyw Alternator. Wystąpiły wyszkowskie kapele: Licho (metal), NukeFall ( roc/punk/pop) oraz Endless Holiday (pop rock). Później wystąpił zespół 33 Trzysta z Nowego Sącza grający punk rocka, a na zakończenie Carmel, śpiewająca hip-hopu, reggae i RnB. W sobotę w WOK „Hutnik” wystąpiły dzieci z wyszkowskich przedszkoli, podopieczni szkoły Tomitofa. Swoje dokonania przedstawili podopieczni Studia Tańca Martyny Busławskiej, Szkoły Tańca Deptak oraz Wyszkowskiego Teatru Tańca Junior.
Najwięcej jednak zadziało się w niedzielę, 13 stycznia.
I Liceum Ogólnokształcące przygotowało turnieje sportowe: piłki siatkowej, piłki nożnej oraz halowej, gdzie wpisowe dla dzieci i młodzieży wynosiło – 50 zł, dla dorosłych – 100 zł i zostało przeznaczone na WOŚP. W parku miejskim, już po raz trzeci, odbył się bieg „Policz się z cukrzycą” (opłata za udział – minimum 30 zł przekazana WOŚP). Na miejskim lodowisku w godz. 15 – 19 można było za wrzucenie do puchy pojeździć na łyżwach. Był tez DJ i ognisko z kiełbaskami. Stowarzyszenie „Bądźmy w kontakcie” zapraszało na zajęcia do szkoły „Pascal” przy ul. Sowińskiego 77. Tworzono kolorowy baner WOŚP, odbyła się zumba dla młodszych i starszych, muzyczny konkurs dla rodzin „Co tu jest grane?” oraz wspólne układanie fraszek. Mateusz Śniadała przeprowadzał trening cross. Na terenie LOK-u odbywał się Drift Orkiestra: pokazy sprawnościowe, podstawy driftu, możliwość przejazdu na prawym fotelu, gokarty dla dzieci.

Szef wyszkowskiego sztabu Leszek Marszał wraz z Karolem Pychem poprowadził wydarzenia odbywające się 13 stycznia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Na początku wystąpili uczniowie SP5 ze spektaklem „Przepraszam, szukam szczęścia”, następnie – Wulkan Endorfin, a potem Rewia Dziecięca Sylaba. O godz. 16 odbyła się licytacja wyszkowskich serduszek i gadżetów WOŚP. O godz. 19 zaśpiewała gwiazda wieczoru – Paulla. Światełko do nieba, w br. miało inną formę -pokazu świateł na sali widowiskowej „Hutnika”. Na zakończenie wystąpił Wyszkowski Teatr Tańca.
Najważniejszym punktem wyszkowskiego finału jest zawsze licytacja, która odbywa się wieczorem na sali widowiskowej WOK „Hutnik”. Tradycyjnie poprowadzili ją dwaj panowie: Tomasz Abramczyk i Stanisław Świadkowski. Dzięki ich umiejętnej i przeprowadzonej z poczuciem humoru aukcji oraz zachęcaniu do udziału, dochód z licytacji wyniósł 26 360 zł. Przedmioty były bardzo różnorodne, począwszy od gadżetów orkiestrowych, poprzez obrazy, karnety na sesje makijażu, biżuterię z bursztynu (unikatową), możliwość pobytu weekendowego w apartamencie pod Giewontem, po serduszka, itd. Szczególnie powodzeniem cieszyły się kosze ze smakołykami przygotowane przez Nadleśnictwo Wyszków oraz Zakład Mięsny z Somianki. Ciekawe też były: sesja tatuażu, koszulka z nr „9” Roberta Lewandowskiego z podpisem piłkarza, czy piłki z autografami sportowców.

Zebrana suma pieniędzy (nieoficjalnie): 116.444,56 PLN (rekord w historii wyszkowskich zbiórek). Dla porównania:
2018: 99.318,74 PLN
2017: 113 197,77 PLN (25. finał, dotychczasowy rekord)
Uzyskano w trakcie zbiórki 27. Finału WOŚP następujące kwoty:
– licytacja 26.360 PLN, w tym złote serduszko nr 1 – 2800 PLN (w tym serduszka 10.650 PLN (licytacja w roku 2018 – 21.144,25 PLN, 2017 – 26.370 PLN)
– koncert rockowy w Starym Browarze – 3.500,03 PLN (2018 – 2.534,06 PLN, 2017 – 3.225 PLN)
– Bieg „Policz się z cukrzycą” – 2.002 PLN (2017 – 1.994 PLN)
– Turnieje sportowe w I LO – 1.200 PLN
– Drift dla Orkiestry – 1.300 PLN
– Pokusa Kebab Wyszków – 2000 PLN (2018 – 1.802,95 PLN)

Rekordzistką wśród wolontariuszy po raz piąty w historii została Magdalena Gryc, która do swojej puszki zebrała kwotę 6.374,43 zł! Łącznie w swojej historii Magda zebrała dla orkiestry zawrotną kwotę ponad 30.000 PLN!
Ulicami Wyszkowa krążyło przez większość niedzieli 132 wolontariuszy zbierających datki na WOŚP.
/J.Cz./

 

1 760 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyszków pożegnał Ryszarda Marciniaka –nauczyciela, dyrektora, radnego, męża i ojca

Śp. Ryszard Marciniak został godnie pożegnany przez naszą społeczność. W trakcie uroczystości pogrzebowych w dniu 14 stycznia 2019 r. licznie...

Zamknij