ggg ggg

Wieczornica patriotyczna ,,Wyśpiewajmy razem historię”

Z okazji 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w remizie OSP w Brańszczyku odbyła się wieczornica patriotyczna ,,Wyśpiewajmy razem historię”. Uczniowie razem z Panią Dyrektor, nauczycielami, zaproszonymi gośćmi i samorządowcami świętowali odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Niecodzienną uroczystość z okazji 100 – rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, która odbyła się w remizie OSP w Brańszczyku 7 listopada br., rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Piórkowska od powitania niezwykłych gości, bowiem na patriotyczną wieczornicę przybyli m.in. starosta wyszkowski Bogdan Pągowski, naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Arbaszewski, dyrektor DPS w Brańszczyku Danuta Ziomek, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi wraz z siostrą dyrektor Ireną Paziewską oraz nauczyciele, mieszkańcy i rodzice uczniów. Przybyli obejrzeli montaż słowno-muzyczny ,,Wyśpiewajmy razem historię” w wykonaniu uczniów i nauczycieli ZSS w Brańszczyku oraz zaprzyjaźnionych solistów: Mai, Zuzi i Michała.
Uczniowie poprowadzili przybyłych gości inscenizacją i wierszem od pięknej jesieni przez smutne lata zaborów aż do dnia 11 XI 1918 roku, które przeplatane były pieśniami o tematyce patriotycznej, wśród których nie mogło zabraknąć utworów takich jak: ,,Taki kraj”, ,,Wolność”, ,,Serce w plecaku”, ,,Wojenko, wojenko”, ,,Legionów”, ,,Przybyli ułani pod okienko”, czy ,,Piechoty”. Niezwykle radosny nastrój udzielił się uczestnikom uroczystości podczas wspólnego śpiewania, bowiem organizatorzy zadbali również o to, aby każdy z gości mógł włączyć się do wspólnego śpiewania i przygotowali śpiewniki patriotyczne, a teksty utworów były również wyświetlane na ekranie.
Przedstawienie było ciekawą lekcją historii, która dostarczyła zebranym wielu wzruszeń. A aktorzy i chórzyści zostali nagrodzeni gromkimi owacjami na stojąco.
Bardzo cieszy nas fakt, że w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w brańszczykowskiej remizie spotkali się przedstawiciele różnych pokoleń funkcjonujących w naszej małej Ojczyźnie. Frekwencja i zebrane opinie pozwalają stwierdzić, że istnieje zapotrzebowanie na tego rodzaju projekty. Wieczornica pokazała też, że również uczniowie ZSS potrafią w sposób dojrzały odnieść się do historii Państwa polskiego i okazać szacunek naszym narodowym bohaterom.
Wieczornicę zakończyły rozmowy prowadzone przy kawie i cistkach ufundowanych przez Piekarnię Wawie w Brańszczyku.
Dziękujemy wszystkim za przybycie.
/K.K./

3 851 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
KOSZARY MAZOWIECKIEJ BRYGADY OTWORZYŁY SIĘ DLA KOLEJNYCH OCHOTNIKÓW

W przededniu Święta Niepodległości, po raz kolejny brama ciechanowskich koszar otworzyła się dla ochotników na żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. 10....

Zamknij