ggg ggg

Wieczór Węgierski, czyli ósme spotkanie przedsiębiorców w Ząbkach

16 maja 2019 r. tradycyjnie w Ząbkach odbyło się doroczne spotkanie ząbkowskich przedsiębiorców oraz kolejna edycja „Rozmów o gospodarce”, tym razem na temat współpracy bilateralnej Polski i Węgier.

Spotkanie zorganizował Urząd Miasta Ząbki i Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach, a gospodarzem wieczoru była burmistrz miasta Ząbki Małgorzata Zyśk wraz z wiceburmistrzem Kamilem Kowaleczko. Gośćmi honorowymi wieczoru byli: JE dr Orsolya Zsuzsanna Kovács, ambasador Węgier w Polsce, dr Pál Attila Illés – pierwszy radca, zastępca szefa misji z Ambasady Węgier, prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Sławomir Pisarczyk, radny Powiatu Wołomińskiego, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa, Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Janusz Dąbrowski, dyrektor Praskiej Giełdy Spożywczej oraz Edyta Sasin, dyrektor Oddziału Banku PKO B.P. w Ząbkach oraz licznie przybyła grupa ząbkowskich przedsiębiorców. Spotkanie poprowadził aktor Tomasz Mitrowski.
Zgromadzonych gości powitała Małgorzata Zyśk, burmistrz Ząbek podkreślając jak ważnymi dla rozwoju miasta są przedsiębiorcy i zapewniając, że samorząd docenia ich rolę, dlatego też podczas dorocznych spotkań nagradzani są w różny sposób pamiątkowymi grawertonami i nagrodami oraz oczywiście stworzeniem warunków do współpracy tym razem polsko – węgierskiej.
Po obejrzeniu przez przybyłych wystawy zatytułowanej. „Ferenc Liszt od 1881-1886 r.” oraz wysłuchaniu fragmentów dzieł tego wybitnego węgierskiego kompozytora, głos zabrała JE dr Orsolya Zsuzsanna Kovács, ambasador Węgier w Polsce, która w krótkim wystąpieniu nawiązała do wielowiekowej przyjaźni naszych narodów i podziękowała za zaproszenie do Ząbek. Została również zaprezentowana historia Węgier oraz relacje społeczno–kulturalne i gospodarcze między oboma narodami.
Z okazji takich spotkań w części artystycznej zebrani podziwiali występy wokalne młodzieży z Koła Teatralnego Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach – Julii Osiak i Oliwi Turley.
Następnie podsumowano udział firm ząbkowskich w akcji „Zniżka za dowód”, której celem jest zachęcanie nowych mieszkańców do meldowania się w Ząbkach. Pamiątkowe grawertony wręczone przez Panią Burmistrz i radnego Sławomira Pisarczyka, otrzymały nowe firmy: SiSens Centrum Integracji Sensorycznej Kinga Kietlińska, KOMA Joanna Kaczmarczyk i ELPIS Nadiya Wardzyńska.
Przygotowano także nagrody w Plebiscycie “Firma Przyjazna Mieszkańcom”. W tym roku ząbkowianie wybrali firmę FOTEX (nagrodę odebrała p. Dorota Paczek), Restaurację „Na Skrajnej” reprezentowaną przez p. Ewę Bugajniak oraz Leczymed NZOZ (nagrodę odebrała p. Małgorzata Łęczycka).
Nie mniej ważnym punktem programu była dyskusja o gospodarce, prowadzona przez prof. Elżbietę Mączyńską – Ziemacką z dr Pál Attila Illés – pierwszym radcą, zastępcą szefa misji z Ambasady Węgier. Dotyczyła ona tak istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców tematów, jak kierunki rozwoju współpracy gospodarczej i bariery, jakie mogą napotkać czy wpływ trendów demograficznych na rynek pracy w obu krajach. Prezentację pracowniczego programu kapitałowego przybliżyła przedstawicielka Oddziału Banku PKO B.P. doradca firm p. Wioletta Maliszewska. Po raz pierwszy wprowadzono nową formę: losowania wizytówek i wręczenia zwycięzcom nagród przez wiceburmistrza Ząbek, Kamila Kowaleczko. Nagrody ufundowali: Hotel Mansor w Ząbkach, Restauracja „Na Skrajnej”, Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ząbkach, firma Corto z Wołomina i firma MagMarCar auto części z Ząbek.
Po zakończeniu części oficjalnej zgromadzeni goście zostali zaproszeni na węgierski poczęstunek.

/oprac. KW/

1 407 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Majówka w Chrzęsnem

W ubiegła niedzielę 19 maja 2019 r. odbyła się impreza plenerowa pod zachęcającą nazwą „Majówka w Chrzęsnem”. Impreza plenerowa została...

Zamknij