ggg ggg

Widowisko, emocje i nauka – XXIII Rally Wyszków

W miniony weekend 3-4 października 2020 r. ulice Wyszkowa i okolicznych miejscowości zamieniły się w arenę zmagań dla kierowców-amatorów, którzy rywalizowali m.in. o Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego.

Oprócz niesamowitego widowiska i dobrej zabawy dla uczestników, i kibiców wydarzenie ma na celu podnoszenie poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez organizowanie ogólnodostępnych imprez sportu samochodowego. Prócz rywalizacji sportowej służą przede wszystkim podnoszeniu umiejętności w kierowaniu samochodem, tym samym są doskonałym nośnikiem zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.
„Super Próbę” o Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego rozegrano 3 października na parkingu pod budynkiem starostwa. Niezwykłe umiejętności, dym i pisk opon – to mogli podziwiać licznie zgromadzeni w parku widzowie. Również na około 60-kilometrowej trasie wytyczonej na terenie Wyszkowa, Leszczydołu-Nowin, Rząśnika i Długosiodła zostało rozegranych 10 prób sportowych na wydzielonych z ruchu i zabezpieczonych placach i parkingach.
W ramach XXIII Rally Wyszków odbył się także festyn sportowo-rekreacyjny połączony z dniem wychowania komunikacyjnego. Jak co roku, drugiego dnia rajdu, samochodowe umiejętności odbywające się przy ul. Sowińskiego w Wyszkowie mogli podziwiać nie tylko wyszkowianie i mieszkańcy powiatu, ale także goście i zawodnicy.
Jednym z nieodłącznych elementów Rally Wyszków jest samochodowa parada uczestników i gości oraz upamiętnienie obrońców września 1939 r. 4 października 2020 r. pod pomnikiem Gloria Victis, u zbiegu ulic Sowińskiego i Pułtuskiej kwiaty złożyli także przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego – przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak i radna Iwona Wyszyńska.
O Puchar Starosty rywalizowało niemal 40 drużyn. Miejsce pierwsze zajął Adam Świderski (Audi S1), na miejscu drugim uplasowała się drużyna w składzie Paweł Budzik (kierowca) i Łukasz Budzik (pilot), na miejscu trzecim Mateusz Cierepski (kierowca) i Damian Cierepski (pilot).
Uroczystego wręczenia nagród dla laureatów Super Próby o Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego dokonał Witold Prószyński, prezes Auto Koło Centrum, które było głównym organizatorem wydarzenia oraz przewodniczący Rady Powiatu Waldemar Sobczak.
Impreza corocznie gromadzi wielu uczestników i amatorów szybkiej i wyczynowej jazdy. Niewątpliwie ma wymiar społeczny, służy nie tylko doskonaleniu umiejętności jazdy samych uczestników, ale także obserwatorów. Wydarzenie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu Powiatu Wyszkowskiego.

/Starostwo Powiatowe
w Wyszkowie/

107 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wójt gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski podpisał umowę na budowę dróg w Trzciańce i Dudowiźnie

W dniu 07.10.2020 r. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski oraz przedstawiciele samorządów podpisali umowy na realizację zadań...

Zamknij