ggg ggg

Wideokonferencja w sprawie dualnego kształcenia w powiecie ostrowskim

11 lutego odbyła się konferencja online pn. „Kształcenie dualne i turnusy teorii zawodowej (Ostrów Maz. – Września)”, której organizatorem była Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska).

Władze powiatu ostrowskiego oraz powiatu wrzesińskiego, a także przedstawiciele firm zaangażowanych w proces dualnego zawodowego na terenie powiatu ostrowskiego rozmawiali na temat współpracy powiatów w zakresie możliwości organizacji turnusów teorii zawodowej dla uczniów dualnej klasy branżowej.

Dualne kształcenie to współpraca szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Ostrowski z lokalnymi firmami: ROLSTAL Pawłowski Sp. z o.o., SCHNEIDER Polska Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o., Fabryka Mebli „FORTE” S.A., ALPLA Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.

Współdziałanie ma na celu rozwój kształcenia zawodowego poprzez sprostanie oczekiwaniom zarówno przedsiębiorców, jak i młodego pokolenia, które rozpoczyna naukę w szkołach „średnich”, co w efekcie podnosi jakość kształcenia praktycznego w powiecie ostrowskim. Dlatego też stale wzmacniania jest współpraca szkół z lokalnym środowiskiem.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu
„@Dualna Ostrów” na portalu społecznościowym Facebook. Znajdziecie tu Państwo aktualne informacje nt. dualnego kształcenia w powiecie ostrowskim.
/Info Starostwo Powiatowe
w Ostrowi Mazowieckiej/

78 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przerwa na Wspólne Czytanie – nagrody dla nurskiej biblioteki!

Biblioteka Publiczna Gminy Nur wzięła udział w czytelniczej akcji Kinder Mleczna Kanapka Przerwa na Wspólne Czytanie pod nazwą „Podziel się...

Zamknij