ggg

Wianki w Starych Załubicach… (26.06.2012)

W sobotni świętojański wieczór, 23 czerwca mieszkańcy Radzymina i szeroko pojętych okolic jak co roku zjechali do Starych Załubic, by nad brzegiem Rządzy zgodnie z prasłowiańską tradycją oddać się przyjemnościom i zabawie.


Wianki, czyli doroczny festyn świętojański organizowany na strażackim terenie od lat cieszy się wielką popularnością za sprawą niepowtarzalnego klimatu i towarzyszących imprezie atrakcji, których i tym razem nie brakowało. Jedną z nich, obok karuzel, kramów i stoisk gastronomicznych (oferujących jadło i napitki po naprawdę przystępnych cenach), stanowił organizowany z myślą o najmłodszych konkurs na najpiękniejszy wianek, w którym każdy z laureatów mógł sam sobie wybrać nagrodę. Do wspólnej zabawy i tańca dorosłych i młodzież zachęcały występujące na scenie zespoły oferujące zróżnicowany repertuar muzyczny. Od tradycyjnych pieśni i przyśpiewek biesiadnych rewelacyjnie wykonanych przez wołomiński chór „Echo”, po muzykę country, a następnie Dance w wydaniu zespołu z Chojnowa i gwiazdy wieczoru – formacji MegaDance. (Oczywiście w programie festynu znalazło się również miejsce na muzyczne dedykacje gospodarza imprezy wiceburmistrza Andrzeja Siarny). Niespodzianką tegorocznego festynu okazał się przyjazd harleyowców, na budzących zazdrość i zachwyt lśniących i bardzo drogich maszynach. Prowadzący kolumnę: radny Zbigniew Jabłoński wraz z panem Maciejem Gnoińskim z J.W. Construction przewidzieli również niespodziankę dla burmistrza Zbigniewa Piotrowskiego, w postaci markowej koszulki Harley-Davidson. Licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście, (wśród których dostrzec można było nie tylko większość rajców miejskich, czy też przewodniczącego Rady Powiatu Wołomińskiego pana Pawła Solisa, ale nawet związanych z gminą generałów), tańczyli i bawili się do północy, swoją energią rozpraszając panujące w okolicy (z powodu awarii prądu) ciemności. Warto na zakończenie nadmienić, iż organizacja tegorocznych Wianków możliwa była dzięki dotacji z Lokalnej Grupy Rybackiej Zalew Zegrzyński.
/Rafał S. Lewandowski/

4 402 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bałagan w ostrowskim samorządzie (26.06.2012)

Takiego spektaklu nieufności i niekompetencji w Ostrowi Mazowieckiej nikt się nie spodziewał. Jest to wręcz paraliż prac Rady Miasta. Kolejna...

Zamknij