ggg

Weź udział w walkach o Radzymin! Powstrzymaj Czerwone Hordy! (07.08.2012)

Tegorocznym obchodom Cudu nad Wisłą w Radzyminie towarzyszyć będzie niesamowita atrakcja. 15 sierpnia mieszkańcy będą mogli wziąć udział w grze ulicznej, która toczyć się będzie nie tylko w wyznaczonych punktach na terenie miasta, ale również na ekranach komputerów!

Przenieś się w realia Radzymina z sierpnia 1920 roku. Zostań dowódcą oddziału polskiej armii i odkrywając tajemnice miasta, pomóż w jego odbiciu z rąk bolszewików. Zbierz zespół i jako ochotnicy – dołączcie do boju w Bitwie Warszawskiej! – brzmi wezwanie bijące z plakatu, zachęcającego do udziału w grze miejskiej, organizowanej w ramach obchodów 92. rocznicy Cudu nad Wisłą.
– „Czerwone Hordy” to gra, będąca niecodzienną formą świętowania polskiego zwycięstwa, która pozwoli uczestnikom wcielić się w role dowódców armii, toczących walkę przeciwko bolszewikom i pokierować swoich żołnierzy do zwycięstwa. Bez obaw – nawet niezaprawieni w boju mają szansę na wygraną. Walka odbywać się bowiem będzie w specjalnie do tego celu przygotowanym systemie komputerowym, a niezbędne do niej amunicja i morale, będą wynikiem rozwiązywania zadań terenowych, dotyczących zagadek Radzymina. Najistotniejszy będzie spryt, znajomość miasta, spostrzegawczość i zapał do walki – zdradza nam pani Blanka Jarębska z firmy Zebra Projekt, odpowiedzialnej za realizację całego przedsięwzięcia.
Uczestnikami gry mogą być osoby indywidualne lub zespoły liczące maksymalnie pięć osób. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Rywalizacja odbywać się będzie na trzech trasach, różniących się od siebie długością i poziomem zaawansowania (m.in.: dziecięca, na której mile widziane są całe rodziny wraz z najmłodszymi adeptami sztuki wojskowej, oraz rowerowa, uwzględniająca wszystkie najciekawsze miejsca pamięci w Radzyminie).
Punktem startowym w grze będzie Sztab Polowy pod Urzędem Miasta i Gminy, w którym każdy z graczy zostanie zapoznany z regułami zabawy i otrzyma kartę do gry wraz z mapą punktów, do których należy dotrzeć. W każdym z nich trzeba będzie rozwiązać inne zadanie. Jak zapewniają organizatorzy, uczestnicy będą mieli przy tym sporo frajdy. Jedna z konkurencji przewiduje bowiem osiodłanie konia i sprawdzian z posługiwania się ułańską lancą. Inna, polegać będzie na obsłudze zabytkowej strażackiej pompy. Przewidziano przy tym zadania sztabowe takie jak rozszyfrowywanie meldunków oraz obliczanie koordynatów artylerii. W wyniku wykonywanych zadań gracze otrzymają dodatkowe zasoby amunicji i punkty podwyższające morale, niezbędne do prowadzenia walki w przestrzeni wirtualnej. Odbywać się ona będzie poprzez specjalną aplikację i wyposażone w nią komputery, które znajdować się będą w wyznaczonych na terenie miasta punktach obsługi. Zespoły zobaczą na monitorach mapę Radzymina, na której umieszone zostały symbole oddziałów bolszewickich i polskich. Gracze wybierają, który oddział sowiecki chcą zaatakować i ile sztuk amunicji na ten atak przeznaczają. (Oczywiście amunicja w walkach będzie się zużywać i aby zdobyć kolejne jej zasoby trzeba będzie dotrzeć do kolejnego punktu na mieście i rozwiązać następne zadanie).
Co istotne, gracze sami wybierają kolejność punktów, do których muszą dotrzeć. Czas wykonania zadań nie będzie miał wpływu na ostateczny wynik gry, choć przewiduje się, że zespoły powinny zakończyć grę po upływie około 100 minut od startu. Gra prowadzona będzie w godzinach od 10-ej do 14.30. Po jej zakończeniu ogłoszone zostaną wyniki. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe znaczki i okolicznościowe naklejki tematycznie związane z walkami o Radzymin w sierpniu 1920 roku.
(Warto na zakończenie nadmienić, iż przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu „Pobudzenie inicjatyw oddolnych w zakresie dziedzictwa historycznego Gminy Radzymin”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).    /opr. Rafał S. Lewandowski/

1 442 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przyjaciele z całego regionu dla Przyjaciół z Niegowa… (07.08.2012)

W minioną niedzielę, 5 sierpnia w Niegowie odbyła się wspaniała impreza pod hasłem Piknik u Manfreda „Przyjaciele dla przyjaciół”. Zorganizowano...

Zamknij