ggg ggg

Węgrowski PiS gotowy na wybory

11 września Prawo i Sprawiedliwość powiatu węgrowskiego zaprezentowało swoich kandydatów w wyborach samorządowych.

Konwencję w Węgrowskim Ośrodku Kultury otworzyła wicemarszałek Senatu Maria Koc, która w swoim wystąpieniu podkreślała rolę samorządu w realizacji programów rządowych kierowanych do obywateli. Mówiła, że rząd Mateusza Morawieckiego obecnie realizuje wcześniejsze zapowiedzi wyborcze i ma na to pieniądze. Dzieje sią tak m.in. dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, przez co są w budżecie państwa środki na programy infrastrukturalne i społeczne, tak jak np. program Rodzina 500+, którego obecnie nikt już nie kwestionuje, nawet opozycja. Obniżono wiek emerytalny i podniesiono płacę minimalną. Wspominała o kolejnych propozycjach rządu w kontekście poprawy życia mieszkańców , szczególnie Polski wschodniej. Teraz rusza program „Czyste powietrze”, a za kilka miesięcy ma być przygotowana specjalna propozycja dla emerytów. Jednym z największych problemów samorządów jest budowa dróg i w tym przypadku rząd planuje w najbliższym czasie uruchomić Fundusz Dróg Lokalnych. W kontekście zbliżających się wyborów Maria Koc mówiła, że kandydaci na: radnych, burmistrzów i wójtów idą w tych wyborach pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości i tego szyldu się nie wstydzą. W żadnej gminie nie ukrywają się pod „lokalnymi” nazwami. Podkreślała, że w większości są to jednak osoby bezpartyjne, które łączą wspólne wartości, idee i program. Program, który jest umową z Polakami, mieszkańcami gmin i miast. Aby go realizować samorządy muszą być nim zainteresowane. Niestety nie wszędzie tak jest i dlatego trzeba to zmienić, a szansą na to są październikowe wybory. Kolejną osobą, która zabrała głos był poseł Daniel Milewski. W swojej wypowiedzi mówił o dobrych przykładach współpracy z samorządami, wymieniając przy tym gminę Łochów. Podkreślał jak ważna jest praca w drużynie i to na różnych poziomach sprawowania władzy. Następnie prowadzący konwencję Maciej Robak przystąpił do prezentacji kandydatów. Jako pierwszy głos zabrał obecny radny powiatowy Maciej Górski, który na liście Prawa i Sprawiedliwości będzie reprezentował powiat węgrowski w wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Zaraz po nim przedstawiono kandydatów na wójtów i burmistrzów wraz z kandydatami na radnych w poszczególnych gminach. I tak o urząd burmistrza Węgrowa będzie ubiegała się Zofia Paczóska. O tę samą funkcję w Łochowie powalczy obecny burmistrz Robert Gołaszewski. W gminie Liw drużynę do wyborów poprowadzi również obecny włodarz Bogusław Szymański. W Sadownem kandydatem na wójta jest Anna Kaszuba, w Stoczku Arkadiusz Kłos, w Grębkowie Mirosław Nykiel, w Miedznie Tadeusz Tomasz Okuls, w Korytnicy Adam Kowalczyk, a w gminie Wierzbno Emil Wąsowski. Później prowadzący przystąpił do przedstawiania list kandydatów do Rady Powiatu Węgrowskiego.
Konwencję zakończono wspólną fotografią i życzeniami powodzenia w wyborach. Jak będzie? Przekonamy się już 21 października.
/Info/

W okręgu nr1 – Węgrów:
1. Besztak Ewa
2. Baum Janusz
3. Sowa Barbara
4. Redosz Leszek
5. Kałuska Monika
6. Koc Piotr

W okręgu nr2 – gminy: Grębków, Korytnica, Wierzbno:
1. Kot Tadeusz
2. Rowicki Daniel
3. Poławska Krystyna
4. Komorowski Łukasz
5. Jaczewska Jadwiga
6. Niewiatowska Paulina

W okręgu nr3 – gmina Łochów:
1. Górniaczyk Brygida
2. Lis Artur
3. Kania Piotr
4. Łotarska Małgorzata
5. Zapaśnik Renata
6. Kosiorek Jerzy
7. Mytkowska Anna

W okręgu nr4 – gminy: Sadowne, Stoczek
1. Renik Marek
2. Wierzchołowski Wacław
3. Szymanik Magdalena
4. Iwanowska Anna
5. Gałązka Marek

W okręgu nr5 – gminy:
1. Onaszkiewicz Krzysztof
2. Paderewska Krystyna
3. Salach Artur
4. Sapryk Katarzyna
5. Strąk Adam

1 691 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
TAKIEGO KONCERTU W ŁOCHOWIE JESZCZE NIE BYŁO

W niedzielę, 16 września łochowski Kościół na blisko dwie godziny przemienił się w salę koncertową. Już w wejściu niezwykle licznie...

Zamknij