ggg
ggg ggg

W Ząbkach pożegnano lato piknikiem rodzinnym

Wspaniale bawili się mieszkańcy podczas czwartej już edycji pikniku związanego z imprezą Pożegnanie Lata w Ząbkach. Piknik odbył się 7 września 2019 r. na stadionie miejskim i zabawa trwała od godz. 12:00 do późnych godzin nocnych.

Tegoroczna impreza powiązana została ze zbiórką pieniędzy na leczenie 8 – letniego Maksia Bednarczyka. Podczas licytacji zebrano
11 900 zł. Piknik na stadionie rozpoczęto od Biegu o koronę Bolesława Chrobrego. Od samego króla odebrali zwycięzcy nagrody i oryginalne medale. I miejsce w dystansie 5 km zajął Marcin Bielecki i otrzymał puchar i koronę, II miejsce zajął Cezary Niebudek, a III miejsce Łukasz Czerwiński. W biegu na 800 m najlepszy okazał się Krystian Taban, drugie miejsce zajął – Mateusz Kowalski, a trzecie Błażej Kalinowski. W biegu 300 m dla najmłodszych, pierwsze miejsce zdobył Szymon Bielecki, drugi był Maciej Pawlak, a trzeci Maksymilian Judka. Następnie zebrani obejrzeli tradycyjnie już pokazy sztuk walki.
O godzinie 14:00 zaproszono mieszkańców na widowisko historyczne „Bolesław Chrobry”. Teatralną opowieść o królu Polski wyreżyserowały Grażyna Sobierajska z fundacji Wzrastaj Edukacja Kultura Sport i Anna Kozioł, opiekunka Studia Teatralnego Miejskiego Domu Kultury w Ząbkach, słowo wstępne wygłosił prof. Jan Żaryn. W rolę bohaterów spektaklu wcielili się mieszkańcy Ząbek i przedstawiciele lokalnego samorządu. Na scenie wystąpili m.in. burmistrz Małgorzata Zyśk, wiceburmistrz Kamil Kowaleczko, przewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Robert Perkowski, prezes PWiK Ząbki Janusz Czarnogórski oraz trenerka i choreografka tańca nowoczesnego Daria Sadowska. Widowisko przygotowano zgodnie z prawda historyczną i zachowując szczegóły, a artyści zaprezentowali profesjonalizm i to doceniła ząbkowska publiczność. Na zakończenie tej części sobotniego wydarzenia było odtańczenie poloneza, który poprowadził Daniel Kołodziejczyk.
Nie zabrakło występów zespołów muzycznych, które ogromnie spodobały się uczestnikom imprezy: Carii, Miłego Pana, Kuzyna Zenkaa, Hasz Tak, Disco Boys, Dagmary, Extazy, Markusa P, Bazylek oraz oczywiście gwiazdy wieczoru – grupy Top Girls. Koncert prowadziła Dagmara Kajdel.
Podsumowując piknik burmistrz Małgorzata Zyśk stwierdziła:
– „Pożegnanie lata w plenerze cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców Ząbek. Rekordowa frekwencja, rodzinna zabawa oraz szczytny cel, to atuty tegorocznej IV edycji tej imprezy. A działo się już od samego rana. Bieg po zdrowie dla Maksa, inscenizacja historyczna Bolesław Chrobry i finał disco polo, wszystko by wspierać leczenie małego Maksymiliana. Dochód z licytacji i zbiórki pomoże chłopcu w walce z nowotworem”.
Z kolei wiceburmistrz Kamil Kowaleczko podkreślił, że bardzo cieszy władze samorządowe fakt, że z roku na rok jest coraz więcej uczestników tej imprezy, która stała się tradycją w Ząbkach. Podziękował też sponsorom wydarzenia, bo dzięki nim mogły gościć w Ząbkach topowe zespoły muzyczne, które zachęciły do udziału w wydarzeniu nie tylko mieszkańców Ząbek, ale też mieszkańców sąsiednich miast. Zapraszał również na Pożegnanie Lata w Ząbkach 2020, mając nadzieję, że kolejne wydarzenie wpisze się w gust jeszcze większej liczby mieszkańców.
W trakcie bloku między występami prowadzone były licytacje, z których dochód przeznaczony został na leczenie Maksia Bednarczyka. Licytowano m.in. pióro premiera Mateusza Morawieckiego, flagę upamiętniającą 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, koszulki z podpisami piłkarzy Legii Warszawa z ubiegłego sezonu oraz zawodników siatkówki, koszulkę i piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego, książki Zenka Martyniuka i Marcina Millera z dedykacjami, Dzień z burmistrz Miasta Ząbki i Dzień w Sejmie z posłem Piotrem Uścińskim. Przedmioty na licytację przygotowała także młodzież z ząbkowskich świetlic środowiskowych: „Schowka” – Świetlicy Środowiskowej Nr 2, „Harcówki” – Świetlicy Środowiskowej Nr 1 oraz z Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej TPD w Ząbkach.
Dla wszystkich uczestników pikniku została przygotowana strefa gastronomiczna, a dla najmłodszych miejsce na dmuchańce, wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji.
Wydarzenie przygotowała firma Maximus Events, Miasto Ząbki i Starostwo Powiatowe w Wołominie przy wsparciu partnerów: Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (partner główny) i Poczty Polskiej (partner) oraz sponsorów – MOSiR Ząbki, PWiK w Ząbkach, MCS Ząbki, Drukarnia Benedysiuk, Batorego 4 Ząbki, firma Hades, Stowarzyszenie Bazar Ząbki, Prestige Catering. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały AD Seurity i Ochotnicza Straż Pożarna Ząbki.
Jak się okazało była to bardzo udana impreza, którą wielu z uczestników będzie wspominać, aż do kolejnej, czyli Pożegnania Lata 2020.

/oprac. J.Cz.;
fot. Bogdan Śladowski/

598 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Za nami niezwykle udany, jubileuszowy X Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw w Popowie Kościelnym

W sobotę, 7 września na rynku w Popowie Kościelnym (gm. Somianka), odbył się 10. Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw,...

Zamknij